PARTNER PORTALU
  • BGK

W Świdnicy nowe stawki za wodę i ścieki w 2015 roku

  • bad    5 grudnia 2014 - 15:39
W Świdnicy nowe stawki za wodę i ścieki w 2015 roku

Mat. prasowe

Od 1 stycznia 2015 r. mieszkańców gminy Świdnica obowiązywać będą nowe taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków. Podczas II sesji Rady Gminy Świdnica tej kadencji, radni podjęli uchwały dot. zatwierdzenia taryf i utrzymania dopłat z budżetu gminy do każdego m3 wody i odprowadzonych ścieków.
5 grudnia br., podczas II sesji Rady Gminy Świdnica, radni jednogłośnie zdecydowali o przyjęciu uchwały w sprawie taryf oraz dopłat do taryfowych grup odbiorców zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Oznacza to tym samym, że z dniem 1 stycznia 2015 r. ceny dla gospodarstw domowych kształtować się będą następująco: 4,07 zł/m3 brutto za dostarczoną wodę oraz 7,68 zł/m3 za odprowadzanie ścieków.

Czytaj też: Ile powinna kosztować woda?

W obu przypadkach występuje dopłata z budżetu gminy. W V grupie taryfowej odbiorców do każdego 1m3 wody gmina Świdnica dopłaci 0,14 zł brutto, a do 1m3 odprowadzonych ścieków 2,73 zł brutto. W przyszłorocznym budżecie gminy Świdnica na ten cel zabezpieczono kwotę 517 tys. zł.

Czytaj też: Od Holendrów uczymy się zarządzania gospodarką wodną

Opłaty za przyłączenie do urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych są jednolite dla wszystkich grup odbiorców i wynosić będą:

* za przyłączenie do urządzeń wodociągowych 205 zł netto,

* za przyłączenie do urządzeń kanalizacyjnych  205 zł netto.

Do powyższych stawek dolicza się podatek VAT w wysokości 8 proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.