PARTNER PORTALU
  • BGK

W Świnoujściu silny wiatr uszkodził rurociąg w gazoporcie

  • PAP/KDS    29 października 2017 - 11:56
W Świnoujściu silny wiatr uszkodził rurociąg w gazoporcie
Z powodu silnego wiatru i opadów deszczu od soboty strażacy interweniowali w Polsce 316 razy, kolejnych 1,2 tys. interwencji jest w toku (fot. Gaz-System)

W wyniku silnych wichur, jakie przechodzą nad Polską, uszkodzony został rurociąg służący do opomiarowania zbiornika w terminalu LNG w Świnoujściu. Jak informuje Gaz-System, doszło do niewielkiego uwolnienia się gazu odparowanego do atmosfery.
- Nad ranem w niedzielę na terminalu LNG z powodu bardzo silnych wiatrów doszło do uszkodzenia suwnicy na dachu jednego ze zbiorników, która z kolei uszkodziła rurociąg służący do opomiarowania zbiornika - poinformował w niedzielę (29.10) w komunikacie rzecznik prasowy Gaz-Systemu Tomasz Pietrasieński. Jak podał, w wyniku tego doszło do niewielkiego uwolnienia się gazu odparowanego do atmosfery.

Sytuację cały czas monitorują służby eksploatacyjne terminalu LNG - zapewnił Pietrasieński. Instalacja została zatrzymana awaryjnie. Zdarzenie monitoruje również straż pożarna, powiadomiono także Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie oraz Urząd Miasta Świnoujście.

Rzecznik podał także, że trwają prace mające na celu przywrócenie sprawności instalacji.

Z powodu silnego wiatru i opadów deszczu od soboty strażacy interweniowali w Polsce 316 razy, kolejnych 1,2 tys. interwencji jest w toku. W związku trudnymi warunkami pogodowymi śmierć poniosła jedna osoba. To kierowca samochodu, który w niedzielę przed godz. 5 rano zginał w miejscowości Siemidarżno w pow. gryfickim w woj. zachodniopomorskim. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.