PARTNER PORTALU
  • BGK

W Szczecinie będzie można naładować samochód

  • JS    10 października 2017 - 22:58
W Szczecinie będzie można naładować samochód
Stacje szybkiego ładowania na pewno się przydadzą, ponieważ ZDiTM planuje zakupić kolejne cztery auta elektryczne, które uzupełnią i zmodernizują miejską flotę pojazdów (fot. wiadomosci.szczecin.eu)

Szczecin modernizuje swoją flotę pojazdów i kupuje kolejne auta elektryczne. Ponadto w mieście powstaną trzy ogólnodostępne stacje szybkiego ładowania pojazdów o napędzie elektrycznym. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli lepsze możliwości naładowania aut.
Dzięki stacjom szybkiego ładowania, uzupełnienie energii w akumulatorze do poziomu 80 proc. zajmie niespełna 30 minut. W warunkach miejskich oznacza to około 150 km jazdy w cenie 6 zł za sto kilometrów.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej, dostawę, posadowienie, przyłączenie do sieci elektroenergetycznej oraz uruchomienie trzech stacji szybkiego ładowania pojazdów. Obecnie analizowane są złożone oferty. Stacje powinny się pojawić na początku przyszłego roku. Samochody naładujemy w punktach: przy ul. Klonowica, Felczaka, Tetmajera. Będą one ogólnodostępne i darmowe.

Stacje szybkiego ładowania na pewno się przydadzą, ponieważ ZDiTM planuje zakupić kolejne cztery auta elektryczne, które uzupełnią i zmodernizują miejską flotę pojazdów.

Jedno z nich będzie do dyspozycji pracowników ZDiTM, a trzy - Domów Pomocy Społecznej. Przypomnijmy, że w lipcu do Szczecina trafiły już pierwsze cztery takie pojazdy – auta marki Nissan Leaf. Z dwóch korzysta ZDiTM, a pozostałych Wydział Oświaty. Dostawca będzie miał 60 dni od momentu podpisania umowy na przekazanie pojazdów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.