W Szczecinie myślą o zimie

Ponad 7,5 mln zł to łączna wartość umów dotyczących utrzymania w zimie ulic i chodników w Szczecinie, które miasto zawarło z dwiema firmami. Obie dysponują razem około 40 pługami i pługopiaskarkami. Łącznie na całą "akcję zima" miasto planuje wydać ok. 8,2 mln zł.
W Szczecinie myślą o zimie
Za odśnieżanie lewobrzeżnej części miasta odpowiedzialna jest firma Remondis, która zaoferowała usługi za blisko 5,5 mln zł. Prawobrzeżną część za nieco ponad 2 mln zł obsługiwało będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania - poinformowały służby prasowe szczecińskiego magistratu.

Firmy będą usuwały śnieg i błoto pośniegowe oraz likwidowały gołoledź z ulic, chodników i dróg rowerowych. Umowy obowiązują do 30 kwietnia 2014 r.

Po pierwszych opadach śniegu Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego uruchomi dwa numery telefonów 91 48 00 407 i 91 48 00 409, pod którymi mieszkańcy będą mogli zgłaszać potrzebę odśnieżenia jezdni i chodników. W tym roku będzie także możliwość zgłoszeń za pomocą poczty elektronicznej.

Poza umowami już zawartymi podpisane zostaną także umowy na załadunek i wywóz śniegu oraz na ręczne oczyszczanie miejsc parkingowych znajdujących się na jezdni w Strefie Płatnego Parkowania oraz na usuwanie śniegu i lodu.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego będzie kierował także pracowników interwencyjnych, którzy będą odśnieżać chodniki i przejścia dla pieszych w głównych ciągach komunikacyjnych.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE