PARTNER PORTALU
  • BGK

W Szczecinie myślą o zimie

  • pap    31 października 2013 - 19:10
W Szczecinie myślą o zimie

Ponad 7,5 mln zł to łączna wartość umów dotyczących utrzymania w zimie ulic i chodników w Szczecinie, które miasto zawarło z dwiema firmami. Obie dysponują razem około 40 pługami i pługopiaskarkami. Łącznie na całą "akcję zima" miasto planuje wydać ok. 8,2 mln zł.
Za odśnieżanie lewobrzeżnej części miasta odpowiedzialna jest firma Remondis, która zaoferowała usługi za blisko 5,5 mln zł. Prawobrzeżną część za nieco ponad 2 mln zł obsługiwało będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania - poinformowały służby prasowe szczecińskiego magistratu.

Firmy będą usuwały śnieg i błoto pośniegowe oraz likwidowały gołoledź z ulic, chodników i dróg rowerowych. Umowy obowiązują do 30 kwietnia 2014 r.

Po pierwszych opadach śniegu Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego uruchomi dwa numery telefonów 91 48 00 407 i 91 48 00 409, pod którymi mieszkańcy będą mogli zgłaszać potrzebę odśnieżenia jezdni i chodników. W tym roku będzie także możliwość zgłoszeń za pomocą poczty elektronicznej.

Poza umowami już zawartymi podpisane zostaną także umowy na załadunek i wywóz śniegu oraz na ręczne oczyszczanie miejsc parkingowych znajdujących się na jezdni w Strefie Płatnego Parkowania oraz na usuwanie śniegu i lodu.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego będzie kierował także pracowników interwencyjnych, którzy będą odśnieżać chodniki i przejścia dla pieszych w głównych ciągach komunikacyjnych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.