PARTNER PORTALU
  • BGK

W Szczecinie świecą już lampy solarne

  • www.Bezrzecze24.pl    18 stycznia 2013 - 11:13
W Szczecinie świecą już lampy solarne

Szczecin rozpoczął testowanie 20 lamp na energię słoneczną. Cztery hybrydowe lampy solarne, z 20 jakie zamówiło miasto, znajdują się na ul. Żyznej pomiędzy ul. Inspektową a łącznikiem ul. Żołnierskiej.
Oświetlenie solarne na ul. Żyznej objęte jest pięcioletnią gwarancją.

Montaż lamp solarnych to efekt współpracy urzędu miasta z radami osiedli. W 2012 roku wszystkie rady miały do swojej dyspozycji po 100 tys. zł, czyli w sumie blisko 4 mln zł z budżetu miasta na osiedlowe inwestycje.

Rada Osiedla Krzekowo-Bezrzecze wraz z mieszkańcami zdecydowała o przeznaczeniu pieniędzy właśnie na montaż oświetlenia. Padło na ulicę Żyzną, bo z przyczyn technicznych trudno na niej na razie wykonać tradycyjne oświetlenie.

Lampy zasilane są za pomocą akumulatora pozyskującego energię z paneli fotowoltaicznych o mocy min. 2 x 180W i turbiny wiatrowej. Akumulatory mają gwarantować zasilanie lampy przez minimum 4 doby w skrajnie niekorzystnych warunkach (okres zimowy, pochmurno i bezwietrznie).

Przetarg na „Dostawę, instalację i serwisowanie 20 sztuk lamp solarnych hybrydowych na terenie Gminy Miasto Szczecin" wygrała szczecińska firma RE Solar Energy Power z siedzibą przy ul. Krzywoustego 22/6, która zadanie wyceniła na 309.652,50 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Szczecinianin, 2013-01-21 09:36:04

    Między ulicami Rolną i Koszalińską w Szczecinie. zamontowano 8 lamp. Lampy dają dużo swiatła. Pewnie trzeba je jeszcze podregulować bo widziałem że jedna paliła sie w dzień a nie w nocy. latarnie osłonięte są zachodnim stokiem, wieć wiatraki się tam nie będą czesto kręciły. Problemem jest to że cho...dnik, który oświetlono jest w opłakanym stanie - zarośniety, nierówny, po deszcu wielkie błotnisko. Za cenę 1-2 takich lamp możnaby doprowadzić go do stanu używalności, bo tak naprawdę mało kto tamtędy chodzi - ludzie wolą chodzić przez teren sąsiadujących ogródków działkowych.  rozwiń