PARTNER PORTALU
  • BGK

W szczecińskim TBS zamieszkają studenci i absolwenci

  • bad    26 września 2015 - 14:34
W szczecińskim TBS zamieszkają studenci i absolwenci
Szczecin chce wspierać studentów i absolwentów. Fot. mat. prasowe

W mieszkaniach szczecińskiego TBS, obok studentów, zamieszkają także absolwenci kierunków szczególnie istotnych dla rozwoju miasta. Program mieszkaniowy Dom dla Absolwenta ruszy w przyszłym roku. Końca dobiegają prace nad jego ostatecznych kształtem.
Klucze do mieszkania przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 6 odebrało w piątek, 25.09 z rąk prezydenta Szczecina Piotra Krzystka troje studentów. Do skorzystania z oferty mieszkaniowej Szczecińskiego TBS wytypowała ich uczelnia – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.

Znakomite warunki dla młodego pokolenia

– Jesteśmy pod wrażeniem jakości tego miejsca. To są znakomite warunki, które mają wpływ na wychowanie młodego pokolenia, a to przecież ma w dzisiejszych czasach ogromne znaczenie. Mamy nadzieję, że przedstawiciele naszego wydziału, którym dzisiaj wręczamy klucze, są przyszłymi mieszkańcami Szczecina – mówił podczas oficjalnego wręczenia kluczy dziekan Wydziału Informatyki ZUT prof. dr hab. inż. Antoni Wiliński.

Spotkanie ze studentami było okazją do zapowiedzi kolejnego programu mieszkaniowego, nad którym pracują szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Urząd Miasta Szczecina oraz ZUT.

– Chcemy przyciągać młodych, zdolnych ludzi do naszego miasta. Mieszkanie to jeden z argumentów za tym, by tu zostali, podjęli pracę – powiedział Piotr Krzystek. – Oferta Domu dla Absolwenta skierowana jest – zgodnie z założeniami programu – do osób, które ukończyły studia pierwszego lub drugiego stopnia i nie mają więcej niż 30 lat. Kierunek, jaki powinny skończyć, określony został jako szczególnie istotny w rozwoju miasta. W I edycji programu w 2016 roku jest to informatyka – dodał prezydent.

Program Dom dla Absolwenta rozpocznie się w roku 2016. Polegać będzie na pomocy finansowej miasta we wpłacie zwrotnego wkładu własnego (tzw. partycypacji w kosztach budowy), który jest gwarantem uzyskania mieszkania z zasobów spółki. W zamyśle, Szczecin ponieść ma koszt równy połowie partycypacji, co przy dwupokojowym mieszkaniu o średnim metrażu wynieść może ok. 25 tys. zł. Pozostała część powinna zostać wpłacona przez absolwenta lub firmę, w której pracuje (bądź rozpoczyna pracę).

– Ten program do kolejne potwierdzenie znakomitej współpracy pomiędzy nauką, administracją i biznesem – skomentowali przedstawiciele ZUT obecni na spotkaniu.

– Szczecińskie TBS zabezpieczy na ten cel 30 mieszkań w dwóch lokalizacjach: w realizowanej inwestycji przy ul. Chodkiewicza oraz na budowanym obecnie osiedlu mieszkaniowym Sienno przy ul. Pelikana, Łącznej i Flaminga – wyjaśniła prezes szczecińskiego TBS Grażyna Szotkowska. – Umowa najmu wybranego mieszkania zawierana będzie na czas określony (3 lata) z możliwością jej przedłużenia na czas nieoznaczony.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.