PARTNER PORTALU
  • BGK

W Tarnobrzegu już odkomarzają

  • www.sztafeta.pl    8 maja 2012 - 10:11
W Tarnobrzegu już odkomarzają

Wyłoniona w przetargu firma rozpoczęła odkomarzanie Tarnobrzega. Akcja prowadzona będzie przez najbliższe pięć miesięcy.
Miasto wyda na to ponad 51 tys. zł. A czy mieszkańców Stalowej Woli i Niska komary pokłują?

Teren, jakim objęte zostanie odkomarzanie, to powierzchnia ponad 1500 ha. Podzielono go na 14 rejonów: Tarnobrzeg (zabierz głos/oceń prezydenta) wraz z ogrodami działkowymi, stawy rybne, tereny MOSiR (wraz z Nadolem), Podłęże, Zakrzów, Sielec, Wielowieś, Sobów, Mokrzyszów, Ocice, Miechocin, Nagnajów, Kajmów oraz Jezioro Tarnobrzeskie.

Firma, która wygrała przetarg, będzie monitorować pojawianie się komarów na terenie miasta i prowadzić odkomarzanie, czyli zwalczanie dorosłych osobników, jak i larw komarów. Preparaty zastosowane do walki z komarami nie będą szkodliwe dla ludzi ani zwierząt. Akcja, która rozpoczęła się 1 maja, potrwa do 30 września.

A Stalowej Woli i Nisku? – Jeszcze nie myśleliśmy o odkomarzaniu, bo te owady na razie nie dokuczają – mówi Teresa Sułkowska, wiceburmistrz Niska. – Jednak jeśli będzie taka potrzeba, to będziemy to robić, wzorem lat ubiegłych, w niektórych rejonach miasta, na przykład w parku.

Andrzej Szlęzak (zabierz głos/oceń prezydenta), prezydent Stalowej Woli o odkomarzaniu mówi tak: – Odkomarzanie będzie, już wysłaliśmy zapytania ofertowe. Będziemy odkomarzanie przeprowadzać, kiedy komary są w stadium larwalnym, wtedy jest najlepszy efekt – mówi włodarz Stalowej Woli. Na odkomarzanie hutniczego miasta pójdzie około 150 tysięcy złotych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.