PARTNER PORTALU
  • BGK

W Tarnowie funkcjonują dwa PSZOK-i

  • Tarnow.net.pl    3 lipca 2013 - 14:49
W Tarnowie funkcjonują dwa PSZOK-i

Od 1 lipca w Tarnowie funkcjonują dwa punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK), obsługiwane przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Jeden z nich powstał na terenie składowiska przy ulicy Cmentarnej, drugi na terenie bazy PUK przy ul. Kąpielowej.
Zgodnie z Ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każda gmina musi na swoim terenie mieć punkty PSZOK w takiej ilości, aby ich liczba zapewniła łatwy dostęp dla wszystkich mieszkańców.

W przypadku Tarnowa są to dwa punkty. - PSZOK ma umożliwić mieszkańcom bezpłatne, tzn. zawarte w ramach comiesięcznej opłaty uiszczanej do gminy, pozbywanie się odpadów zbieranych selektywnie - mówi Piotr Zieliński, kierownik Składowiska w PUK.

Czytaj też: W 18 gminach nadal nie było przetargu na śmieci

Co może trafiać do PSZOK? Przede wszystkim podstawowe surowce wtórne, jak: papier, szkło, plastik, metal, ale także to, czego nie można pozbywać się do worków czy pojemników do selektywnej zbiórki odpadów. Zatem, m.in.: zużyty sprzęt RTV i AGD, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlano-remontowe, odpady zielone, przeterminowane leki, chemikalia, baterie, akumulatory.

Niektóre z zebranych odpadów, np. odpady zielone czy gruz, zostaną zagospodarowane w PUK, inne przekazywane będą do zagospodarowania odpowiednim podmiotom.

- Przypominam, że niedopuszczalne jest wrzucanie leków, baterii i innych odpadów niebezpiecznych do odpadów zmieszanych - dodaje Piotr Zieliński.

Regulamin funkcjonowania punktów dostępny będzie na stronach internetowych Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych oraz Tarnowskiego Organizatora Komunalnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.