PARTNER PORTALU
  • BGK

W Tarnowie funkcjonują dwa PSZOK-i

  • Tarnow.net.pl    3 lipca 2013 - 14:49
W Tarnowie funkcjonują dwa PSZOK-i

Od 1 lipca w Tarnowie funkcjonują dwa punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK), obsługiwane przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Jeden z nich powstał na terenie składowiska przy ulicy Cmentarnej, drugi na terenie bazy PUK przy ul. Kąpielowej.
Zgodnie z Ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każda gmina musi na swoim terenie mieć punkty PSZOK w takiej ilości, aby ich liczba zapewniła łatwy dostęp dla wszystkich mieszkańców.

W przypadku Tarnowa są to dwa punkty. - PSZOK ma umożliwić mieszkańcom bezpłatne, tzn. zawarte w ramach comiesięcznej opłaty uiszczanej do gminy, pozbywanie się odpadów zbieranych selektywnie - mówi Piotr Zieliński, kierownik Składowiska w PUK.

Czytaj też: W 18 gminach nadal nie było przetargu na śmieci

Co może trafiać do PSZOK? Przede wszystkim podstawowe surowce wtórne, jak: papier, szkło, plastik, metal, ale także to, czego nie można pozbywać się do worków czy pojemników do selektywnej zbiórki odpadów. Zatem, m.in.: zużyty sprzęt RTV i AGD, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlano-remontowe, odpady zielone, przeterminowane leki, chemikalia, baterie, akumulatory.

Niektóre z zebranych odpadów, np. odpady zielone czy gruz, zostaną zagospodarowane w PUK, inne przekazywane będą do zagospodarowania odpowiednim podmiotom.

- Przypominam, że niedopuszczalne jest wrzucanie leków, baterii i innych odpadów niebezpiecznych do odpadów zmieszanych - dodaje Piotr Zieliński.

Regulamin funkcjonowania punktów dostępny będzie na stronach internetowych Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych oraz Tarnowskiego Organizatora Komunalnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.