PARTNER PORTALU
  • BGK

W wakacje za darmo koleją na linii Bydgoszcz-Toruń

  • PAP    1 lipca 2014 - 16:08

Dzieci, młodzież i posiadacze Karty Dużej Rodziny przez lipiec i sierpień mogą darmo podróżować pociągami Regio, spółki Przewozy Regionalne, między stacjami Bydgoszcz Główna i Toruń Wschód.
Przejazdy są finansowane przez samorząd woj. kujawsko-pomorskiego w ramach promocji projektu BiT City, którego celem jest komunikacyjne zintegrowanie dwóch głównych ośrodków regionu - Bydgoszczy i Torunia.

Darmo można podróżować na dowolnym odcinku trasy Bydgoszcz Główna - Toruń Wschodni. Warunkiem przejazdu jest posiadanie bezpłatnego biletu BiT City, który można otrzymać w kasach na dworcach lub u konduktora w pociągu. Młodzież ucząca powinna mieć ze sobą legitymację szkolną. W przypadku Karty Dużej Rodziny darmowe bilety mogą dostać również rodzice i dorosłe dzieci, które się uczą.

Linia kolejowa Bydgoszcz - Toruń została niedawno poważnie zmodernizowana, m.in. wymieniono tory, rozjazdy i urządzenia sterowania ruchem oraz przebudowano przejazdy. Ostatnio na trasie zaczęły kursować pierwsze dwa pociągi elektryczne Elf, z pięciu zamówionych przez samorząd województwa.

Projekt BiT City, oprócz modernizacji linii kolejowej, obejmuje również budowę linii tramwajowych, zakup taboru i modernizację dworców w Bydgoszczy i Toruniu, a także wprowadzenie wspólnego biletu metropolitalnego na pociąg i środki komunikacji miejskiej. Całe przedsięwzięcie będzie kosztować 1,2 mld zł.

Wakacyjną ofertę przygotował też przewoźnik Arriva RP, który obsługuje większość połączeń regionalnych w woj. kujawsko-pomorskim. Od 21 czerwca do 31 sierpnia uruchomił weekendowe połączenia między stacjami Toruń Wschód - Ciechocinek.

Przez ostatnie 2,5 roku nie można było dojechać pociągiem do kurortu. Nieczynna była linia kolejowa Aleksandrów Kujawski (końcowy odcinek szlaku Toruń - Ciechocinek). Obsługujące odcinek Przewozy Regionalne zrezygnowały, gdy okazało się, że z powodu zmiany przepisów połączenie nie będzie dotowane przez samorząd województwa.

Arriva RP uruchomiła weekendowe połączenie bez dotacji, a na odcinku Aleksandrów Kujawski - Ciechocinek oferuje przejazd za złotówkę. Przewoźnik zapowiedział, że w przypadku zainteresowania ze strony podróżnych, połączenie może zostać utrzymane na stałe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.