PARTNER PORTALU
  • BGK

W Warszawie coraz mniej ikarusów

  • AT    12 września 2012 - 17:28
W Warszawie coraz mniej ikarusów

Jeszcze kilkanaście lat temu były królami warszawskich dróg, a w tej chwili coraz bardziej przechodzą do lamusa. Przekroczona została magiczna granica – na stanie Miejskich Zakładów Autobusowych pozostało zaledwie 98 pojazdów marki Ikarus.
Liczba Ikarusów spada systematycznie od kilku lat. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych całkowicie dominowały w taborze MZA, a od 1978 roku do stolicy przyjechało ich w sumie 3141 - informuje Adam Stawicki z Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Ostatnie wozy tej marki montowano na terenie zajezdni „Stalowa” jeszcze w 1997 roku. Później jednak przyszedł czas na inne marki pojazdów. MZA zaczęło sprowadzać wozy niskopodłogowe, później też klimatyzowane, monitorowane wyposażone w elektroniczną informację wewnętrzną i zewnętrzną.

W tej chwili Ikarusy to niewiele ponad siedem procent wszystkich autobusów MZA i liczba ta będzie się coraz bardziej zmniejszać wraz z dostawami nowych 105 autobusów zakontraktowanych przez naszą spółkę - podaje Stawicki. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.