PARTNER PORTALU
  • BGK

W Warszawie nowy przewoźnik do dyspozycji niepełnosprawnych

  • PAP    27 stycznia 2015 - 20:20
W Warszawie nowy przewoźnik do dyspozycji niepełnosprawnych

Od 1 lutego niepełnosprawni mieszkańcy stolicy i jej okolic będą mogli skorzystać z usług nowego przewoźnika - informuje ratusz.
Magistrat podał, że umowa na transport osób niepełnosprawnych została podpisana na 6 lat z firmą Usługi Transportowe Marek Włostowski.

"Taką pomoc warszawskim niepełnosprawnym zapewniamy od 2008 roku. Dzięki 15 specjalistycznym samochodom będą oni mogli wygodnie przemieszczać się po mieście i bliskiej okolicy" - mówi cytowana przez ratusz prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W zeszłym roku z tych usług przewozowych skorzystało ponad tysiąc niepełnosprawnych.

Usługa realizowana będzie w dotychczasowym systemie "od drzwi do drzwi", tzn. zapewniona jest podróż spod zgłoszonego adresu do miejsca docelowego. Transport wykonywany jest na terenie miasta oraz, w przypadku przewożenia na leczenie lub rehabilitację, również poza nim (do 20 km od granic Warszawy). Opłata jest zryczałtowana i wynosi 15 zł.

Nowa firma przewozowa będzie przyjmować zlecenia na luty od czwartku, 29 stycznia pod numerami tel. 22 298-59-00 lub 720-915-300 oraz na adres: bus@specjaltrans.pl.

Niepełnosprawni mogą korzystać z usługi od poniedziałku do piątku w godz. 6-22, a w soboty i niedziele w godz. 8-20. Transport nie będzie wykonywany w dni świąteczne m.in. w Nowy Rok, pierwszy i drugi dzień Wielkiej Nocy, 3 maja, Boże Ciało, we Wszystkich Świętych czy w czasie Narodowego Święta Niepodległości.

Ratusz przypomina, że zapotrzebowanie na transport należy składać na co najmniej trzy dni przed terminem planowanego przejazdu w dni powszednie w godz. od 8 do 16. Po godz. 16 oraz w soboty i dni ustawowo wolne od pracy, zlecenia będą rejestrowane automatycznie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.