PARTNER PORTALU
  • BGK

W Warszawie wyrzucą prywatne busy z centrum? ZMT się waha

  • MIW    29 lutego 2016 - 15:20
W Warszawie wyrzucą prywatne busy z centrum? ZMT się waha
Czy w nowym roku w centrum stolicy kursować będą już tylko pojazdy ZTM? (Fot. : www.ztm.waw.pl).

• Prywatni przewoźnicy mogą zniknąć z części ulic i przystanków od 1 stycznia.
• Rynek się uporządkował, jest szansa na konsensus – mówią w ZTM.
• Prywatni operatorzy musieliby skrócić czas postoju na przystankach.
To już ostatni rok, gdy na części przystanków w centrum stolicy można napotkać pojazdy prywatnych przewoźników. Od 1 stycznia 2017 roku powinno ich już tam nie być. Taką decyzję podjęto sześć lat temu. Teraz jednak – jak informuje portal transport-publiczny.pl – w stołecznym Zarządzie Transportu Miejskiego pojawiły się wątpliwości co do sensowności takiego ograniczenia.

Jak przypominają przedstawiciele ZTM, decyzję taką podjęto w reakcji na to, co kilka lat temu działo się na ulicach Warszawy.

– Pod Domami Centrum była wystawa autobusów. Pod dawnym hotelem Forum autobusy stały ogonem niemal na rondzie i nie można było przejechać bądź podjechać autobusem miejskim – powiedział w rozmowie z portalem Andrzej Franków, dyrektor pionu przewozów ZTM.

Przed laty pomysł wyrugowania prywatnych przewoźników z części ulic i przystanków w śródmieściu nie budził emocji. Teraz jednak pojawiły się głosy sprzeciwu, tak ze strony samych przewoźników (co zrozumiałe), jak i mieszkańców. 

– Rynek się trochę uporządkował, nie ma już takich problemów jak dawniej. Myślę, że wypracujemy taki konsensus, że wszyscy będą zadowoleni – dodaje Andrzej Franków.

Przedstawiciele ZTM zastrzegają jednak, że prywatni operatorzy, jeśli chcą pozostać w śródmieściu stolicy, muszą tak rozwiązać kwestię sprzedaży biletów, aby ograniczyć czas postoju.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.