PARTNER PORTALU
  • BGK

W weekend na Litwę. Rusza kolejowa komunikacja Białystok - Kowno

  • pt    16 czerwca 2016 - 13:56
W weekend na Litwę. Rusza kolejowa komunikacja Białystok - Kowno

Z Białegostoku do Kowna pociągi będą wyjeżdżały o godz. 7:43 (w soboty i niedziele) i 15:19 (w piątki, soboty i niedziele) (fot.umwp.pl)

• Od 17 czerwca w weekendy będzie kursowało kilka par pociągów relacji Białystok – Kowno.
• Pierwszy z nich wyruszy w trasę w najbliższy piątek 17 czerwca.
Białegostoku do Kowna pociągi będą wyjeżdżały o godz. 7:43 (w soboty i niedziele) i 15:19 (w piątki, soboty i niedziele).

Po drodze będą się zatrzymywały na stacjach: Czarna Białostocka, Sokółka, Dąbrowa Białostocka, Augustów, Suwałki i Trakiszki (stacja w pobliżu Puńska).

Do Kowna będą przyjeżdżały o godz. 13:35 i 21:35, zatrzymując się po drodze w Mariampolu (Marijampolė) i Kozłowej Rudzie (Kazlų Rūda).

W drogę powrotną pociągi będą wyjeżdżały o godz. 9:00 (w poniedziałki, soboty i niedziele) i 16:55 (w soboty i niedziele), a do Białegostoku będą docierały o 13:00 i 21:08.

Dzięki wygodnym przesiadkom w Kownie nowe połączenia ułatwią także podróże do Wilna.

Najszybsze pociągi pokonują trasę z Kowna do stolicy Litwy w niewiele ponad godzinę, a podróż – w zależności od kursu – kosztuje od około 4,5 do 6 euro.

Planując wyjazd, warto uwzględnić różnicę między czasem środkowoeuropejskim i czasem wschodnioeuropejskim.

Do Kowna i z powrotem zawiozą nas cztery szynobusy S-133. W każdym jest 135 miejsc siedzących

- Pojazdy są wygodne, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych , wnętrze jest klimatyzowane – podkreśla dyrektor Podlaskiego Oddziału Przewozów Regionalnych Elżbieta Załuska Jest także miejsce do przewozu rowerów.

Czas przejazdu w jedna stronę to pięć godzin.

Pasażerowie podróżujący na Litwę będą mogli skorzystać z oferty „Polska – Litwa REGIO-Specjal”, w ramach której ceny biletów są znacznie niższe niż w podstawowej taryfie międzynarodowej.

Ze stolicy województwa podlaskiego do Kowna dojedziemy za 11 euro i odpowiednio mniej jeśli do pociągu wsiądziemy na jednej ze stacji w trasie. Koszt przewozu roweru to 2 euro,

Umowa pomiędzy spółką „Przewozy Regionalne” a Kolejami Litewskimi została podpisana 31 maja i jest zawarta do końca tego roku, a samo uruchomienie połączenia stało się możliwe dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa podlaskiego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.