W weekend zamknięcie pięciu stacji metra

W sobotę i niedzielę warszawskie metro nie będzie jeździć na odcinku od stacji Stokłosy do Politechniki. W tym czasie zmodernizowany ma zostać system sterowania ruchem pociągów. Pasażerowie będą musieli przesiąść się do komunikacji zastępczej.
Jak poinformował w środę rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Igor Krajnow, w weekend zamknięte będzie pięć stacji: Ursynów, Służew, Wilanowska, Wierzbno, Racławicka i Pole Mokotowskie. Pociągi jadące z Kabat będą zawracały na stacji Stokłosy, a z kierunku Młocin - Politechnika.

Na czas prac w metrze uruchomione zostaną dwie linie zastępcze - tramwajowa i autobusowa. Tramwaje linii 70 co kwadrans będą kursować od stacji metra Wilanowska do Pl. Narutowicza ulicami Puławską i Marszałkowską, na Pl. Zbawiciela skręcą w ul. Nowowiejską, a dalej pojadą ulicami Krzywickiego i Filtrową.

Autobusy linii Z-1 będą jeździć z pętli Ursynów Południowy do przystanku Centrum ulicami: Ciszewskiego, Al. KEN, Doliną Służewiecką, Puławską, Al. Niepodległości, Batorego, Waryńskiego i Marszałkowską. Kursować będą co 5 minut.

Przesiadając się z metra do zastępczego autobusu lub tramwaju (i odwrotnie) nie trzeba będzie kasować kolejnego biletu. Na stacjach Stokłosy i Politechnika część bramek pozostanie otwarta, by umożliwić swobodne wejście na perony.

Informacje na temat weekendowych utrudnień w komunikacji od czwartku będą umieszczone na wszystkich stacjach podziemnej kolejki, a od piątku będą na nich emitowane komunikaty głosowe. W sobotę w godzinach 8-14 na stacjach Stokłosy i Politechnika pojawią się też informatorzy ZTM.

Krajnow zastrzegł, że w przypadku wcześniejszej możliwości przywrócenia ruchu na całej trasie metra, godziny kursowania linii zastępczych mogą zostać skrócone. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE