PARTNER PORTALU
  • BGK

W weekend zamknięcie pięciu stacji metra

  • PAP    17 lutego 2010 - 19:51

W sobotę i niedzielę warszawskie metro nie będzie jeździć na odcinku od stacji Stokłosy do Politechniki. W tym czasie zmodernizowany ma zostać system sterowania ruchem pociągów. Pasażerowie będą musieli przesiąść się do komunikacji zastępczej.
Jak poinformował w środę rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Igor Krajnow, w weekend zamknięte będzie pięć stacji: Ursynów, Służew, Wilanowska, Wierzbno, Racławicka i Pole Mokotowskie. Pociągi jadące z Kabat będą zawracały na stacji Stokłosy, a z kierunku Młocin - Politechnika.

Na czas prac w metrze uruchomione zostaną dwie linie zastępcze - tramwajowa i autobusowa. Tramwaje linii 70 co kwadrans będą kursować od stacji metra Wilanowska do Pl. Narutowicza ulicami Puławską i Marszałkowską, na Pl. Zbawiciela skręcą w ul. Nowowiejską, a dalej pojadą ulicami Krzywickiego i Filtrową.

Autobusy linii Z-1 będą jeździć z pętli Ursynów Południowy do przystanku Centrum ulicami: Ciszewskiego, Al. KEN, Doliną Służewiecką, Puławską, Al. Niepodległości, Batorego, Waryńskiego i Marszałkowską. Kursować będą co 5 minut.

Przesiadając się z metra do zastępczego autobusu lub tramwaju (i odwrotnie) nie trzeba będzie kasować kolejnego biletu. Na stacjach Stokłosy i Politechnika część bramek pozostanie otwarta, by umożliwić swobodne wejście na perony.

Informacje na temat weekendowych utrudnień w komunikacji od czwartku będą umieszczone na wszystkich stacjach podziemnej kolejki, a od piątku będą na nich emitowane komunikaty głosowe. W sobotę w godzinach 8-14 na stacjach Stokłosy i Politechnika pojawią się też informatorzy ZTM.

Krajnow zastrzegł, że w przypadku wcześniejszej możliwości przywrócenia ruchu na całej trasie metra, godziny kursowania linii zastępczych mogą zostać skrócone. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.