PARTNER PORTALU
  • BGK

W Wielkopolsce pociągów będzie więcej

  • PAP    9 grudnia 2011 - 16:49
W Wielkopolsce pociągów będzie więcej

Prawie 40 nowych połączeń kolejowych w Wielkopolsce znalazło się w rozkładzie jazdy, który zacznie obowiązuje od niedzieli 11 grudnia. Łącznie w Wielkopolsce będzie kursowało dziennie 545 pociągów.W regionie przewozy kolejowe oferują dwie spółki: Przewozy Regionalne i Koleje Wielkopolskie.
Nowe połączenia uruchomione zostaną dzięki zakończeniu modernizacji dwóch linii: z Poznania do Wolsztyna (16 pociągów dziennie) i linii z Poznania do Wągrowca (20 pociągów dziennie). Nowe pociągi oferuje na tych liniach spółka Koleje Wielkopolskie.

"W nowym rozkładzie jazdy nasza spółka będzie oferowała 89 pociągów, liczymy, że w całym roku przewieziemy około 1,8 miliona pasażerów" - powiedział rzecznik spółki Marek Pawicki.

Wielkopolski Zakład Przewozów Regionalnych utrzyma liczbę pociągów w tej samej liczbie (456), co w 2011 roku.

"Nie można danych liczbowych porównać, bo niektóre pociągi w nowym rozkładzie będą kursowały na trasach obsługiwanych poprzednio przez dwa różne składy, ale liczba połączeń jest na tym samym poziomie, co w bieżącym roku, a na niektórych liniach zwiększyliśmy liczbę połączeń" - powiedział PAP zastępca dyrektora ds. handlowych Wielkopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych Krzysztof Pawlak.

Przewozy Regionalne zawieszają połączenia na linii kolejowej łączącej Leszno (wielkopolskie) z Głogowem (dolnośląskie). Z rozkładu zniknie 12 pociągów obsługujących tę linię.

"Linia ta jest w fatalnym stanie technicznym, jej trasa przebiega przez trzy województwa i są kłopoty z finansowaniem jej przebiegu, a dodatkowo ma mało pasażerów" - powiedział dyrektor Pawlak.

Przewozy Regionalne nie obawiają się zamieszania przy wprowadzaniu nowego rozkładu jazdy.

"Mamy dodatkowe punkty informacyjne, uruchomiliśmy informację w internecie, a na dworcach są przez głośniki podawane informacje o nadchodzącym zmianie rozkładu jazdy. Dodatkowo w weekend nasza infolinia będzie czynna cała dobę" - powiedział Pawlak Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: