PARTNER PORTALU
  • BGK

W zamian za odpady lublinianie otrzymali wejściówki na imprezy

  • PAP    27 maja 2012 - 15:32
W zamian za odpady lublinianie otrzymali wejściówki na imprezy

Z zainteresowaniem mieszkańców Lublina spotkała się w niedzielę akcja rozdawania wejściówek na imprezy kulturalne, w zamian za surowce wtórne i tzw. elektrośmieci. Rozdano ponad 800 biletów.
Akcję "Zamień odpady na kulturalne wypady" zorganizowały wrocławska Fundacja Ekorozwoju oraz lubelskie Towarzystwo dla Natury i Człowieka.

- Naszym celu była edukacja mieszkańców. Chcieliśmy zwrócić uwagę na to, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne, a jednocześnie zachęcić ludzi do odwiedzenia placówek kultury - powiedział Kamil Raczyński z Towarzystwa dla Natury i Człowieka.

- Instytucje kultury bardzo chętnie zgodziły się na udział w naszej akcji. Dostaliśmy bilety za darmo albo w bardzo promocyjnych cenach - dodał Raczyński.

Pojemniki na odpady ustawione zostały na parkingu przy lubelskim ratuszu.

Mieszkańcy Lublina przynosili makulaturę, butelki, odpady plastykowe, zużyte baterie, popsute kalkulatory, komputery, sprzęt gospodarstwa domowego i inne bezużyteczne przedmioty.

W zamian mieli do wyboru bilety m.in. do Muzeum Lubelskiego, Filharmonii Lubelskiej, kina Bajka, Teatru im. Osterwy, Teatru Muzycznego, Muzeum Wsi Lubelskiej.

Z odpadami przyszli ludzie starsi, a także młodzież i całe rodziny. Paweł Buczkowski, wraz z żoną i czteroletnią córką Polą, przywieźli makulaturę i butelki.

- To świetny pomysł ta akcja. Przywieźliśmy 10 kg makulatury i butelki, pozbierane w domu. Wzięliśmy bilety na widowisko +Kajtuś Czarodziej+ do filharmonii, pójdziemy całą rodziną - powiedział Buczkowski.

Jak podał Raczyński w ciągu trzech godzin udało się zebrać kilkaset kilogramów odpadów, a rozdano ponad 800 biletów na imprezy kulturalne. Akcja będzie powtarzana w przyszłości - zapowiedział.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.