PARTNER PORTALU
  • BGK

Wakacyjny rozkład jazdy pociągów

  • PAP    29 czerwca 2012 - 18:20
Wakacyjny rozkład jazdy pociągów

Do drugiego września na kolei będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy. Kolejarze chcą ostro ruszyć z remontami linii i nadrobić czas Euro 2012, kiedy część prac była wstrzymana.
Zmiany weszły w życie w piątek. Jak poinformował rzecznik zarządzającej infrastrukturą kolejową spółki PKP PLK Krzysztof Łańcucki, prace o największym natężeniu będą prowadzone na odcinkach Kraków-Tarnów, Warszawa-Gdynia, Wrocław-Rawicz, a także Kraków-Katowice w okolicach Sosnowca i Warszawa-Łódź w okolicach Radziwiłłowa.

Z powodu remontów część pociągów pojedzie objazdem, część będzie kursowała w skróconej relacji. Pasażerowie muszą być gotowi też na to, że na niektórych odcinkach będzie funkcjonowała zastępcza komunikacja autobusowa. Przykładowo, PKP Intercity odwołało pociągi „Podstolina” i „Kurpiński” z Warszawy do Łodzi, niektóre z połączeń między tymi miastami odwołano tylko w określone dni.

Nie będzie też kursował „Słowacki” z Warszawy do Wrocławia. Objazdem pojadą np. niektóre pociągi z Krakowa do Świnoujścia, z Gdyni do Jeleniej Góry, z Helu do Wrocławia, czy ze Świnoujścia do Przemyśla.

Przewozy Regionalne ze względu na remonty linii zdecydowały się wprowadzić do oferty przewozy autobusowe. Autokary pod marką InterRegio Bus będą jeździć m.in. na trasie Katowice – Kraków – Rzeszów – Przemyśl/Ustrzyki Górne. Przedstawiciele spółki zapewniają, że podróż autobusem może trwać nawet dwie godziny krócej niż pociągiem.

Zmiany nie ominęły Mazowsza. Główne zmiany w kurso¬waniu pociągów Kolei Mazowieckich wystąpią na liniach: Warszawa – Skierniewice, Warszawa – Małkinia i Warszawa – Działdowo. Ponadto, w związku z budową nowego przystanku osobowego Warszawa Wilno na linii Warszawa – Małkinia, część pociągów zostanie tam odwołana, część pociągów będzie kursowała według zmienionego rozkładu jazdy, a część składów będzie dłuższa.

Specjalny rozkład jazdy będzie od 2 lipca do 31 sierpnia obowiązywał także na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Zmiana jest spowodowana remontem mostu kolejowego na rzece Utrata w Pruszkowie, zlokalizowanego pomiędzy przystankami Pruszków WKD i Tworki.

Kursowanie pociągów zostanie ograniczone do relacji: Warszawa Śródmieście WKD – Malichy, Malichy – Grodzisk Mazowiecki Radońska i Malichy – Milanówek Grudów. Na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Malichy ruch pociągów będzie się odbywać wahadłowo. Na przystanku Malichy ma być zorganizowany punkt przesiadkowy do pociągów wahadłowych.

Szczegóły dostępne są dla pasażerów na stronach internetowych przewoźników i na dworcach kolejowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • USZKI MONI , 2012-06-30 07:36:39

    spóżnić się nie można, bo nam ucieknie
  • Jubilat, 2012-06-29 22:51:24

    Czy TEn roZKład zagwarantuje nam dotarcie DO CELU? Czy znowu się spóżnimy?