Wałbrzych: spór o śmieciowy przetarg

• W Wałbrzychu spór po rozstrzygnięciu przetargu na odbiór odpadów. Szef firmy Alba, która przetarg przegrała twierdzi, że powinien on został powtórzony.
• Wałbrzyski magistrat stanowczo zaprzecza opiniom wypowiadanym przez szefa Alby.
Wałbrzych: spór o śmieciowy przetarg
Wałbrzych roztrzygnął przetarg na odbiór odpadów (fot.walbrzych.pl)

Po rozstrzygnięciu przetargu na odbiór odpadów w gminie Wałbrzych, prezes spółki Alba Dolny Śląsk, która przetarg przegrała, Witold Seńczuk skierował do prezydenta Romana Szełemeja pismo, w którym wskazuje na liczne nieprawidłowości, do jakich jego zdaniem miało dojść w trakcie przeprowadzenia przetargu.

W piśmie właściciela Alby czytamy m.in. że firma Komunalnik (wygrała przetarg przedstawiając ofertę o 17 milionów tańszą niż Alba) dysponuje bazę magazynowo-transportową, która nie spełnia wielu kryteriów koniecznych przy świadczeniu usług związanych z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych.

Seńczuk twierdzi, że przetarg powinien zostać unieważniony i powinien zostać zorganizowany kolejny.

Magistra zapowiada, że ceny odbioru odpadów nie ulegną zmianie (fot.fotolia)
Magistra zapowiada, że ceny odbioru odpadów nie ulegną zmianie (fot.fotolia)

Wałbrzyski magistrat stanowczo zaprzecza opiniom wypowiadanym przez szefa Alby:

- W związku z nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi w mediach przez pana Witolda Seńczuka, prezesa zarządu ALBA Dolny Śląsk Sp. z o.o. informujemy, że przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów w gminie Wałbrzych został przeprowadzony prawidłowo i z należytą starannością na każdym etapie, co potwierdziła niezależna instytucja, jaką jest Krajowa Izba Odwoławcza – pisze urząd w komunikacie.

Magistrat przypomina, że odwołanie do KIO złożyła właśnie spółka Alba, a Krajowa Izba Odwoławcza wydała orzeczenie, w którym jednoznacznie wskazuje, że przetarg organizowany przez gminę Wałbrzych na odbiór i zagospodarowanie odpadów został przeprowadzony w sposób właściwy i nie budzi żadnych wątpliwości.

Odnosząc się do zwycięzcy przetargu urząd podkreśla, że firma Komunalnik spełniła wszystkie wymagania i kryteria wynikające ze Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

- Spełniła również wymagania formalne załączając wszystkie niezbędne dokumenty i oświadczenia, które zostały wskazane w postępowaniu dotyczącym oświadczenia usług związanych z odbieraniem i zagospodarowaniem lub odbieraniem odpadów komunalnych. Firma przedstawiła najkorzystniejsze warunki i została wybrana jako wykonawca tej usługi – czytamy w komunikacie.

Urzędnicy podkreślają, że zarówno SIWZ jak i umowa zawierają zapisy, które w sposób szczególny zabezpieczają interes miasta przed niezgodną z oczekiwaniami realizacją umowy, łącznie z możliwością jej rozwiązania.

- W związku z powyższym oczekujemy zaprzestania rozpowszechniania informacji, które mają na celu wyłącznie dbanie o interes spółki Alba, a nie mieszkańców Wałbrzycha. Rozstrzygnięcia tego przetargu są korzystne dla miasta i jego budżetu, który oszczędzi 17 milionów złotych, a co za tym idzie również dla mieszkańców, którym nie będzie podwyższona opłata za odbiór śmieci – kończy komunikat magistrat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nie rozumiem w takim razie dlaczego cena za wywóz śmieci nie ulegnie zmianie, powinna być mniejsza od dotychczasowej

zoli , 2016-10-13 05:53:01 odpowiedz

Według scenariusza ustawy - comiesięczne brudne pieniądze za śmieci polskich rodzin nie powinny zasilać lokalnego systemu finansowego - wiadomosci.onet.pl/olsztyn/czarna-wizja-wojny-smieciowej-ofiara-bedzie-mpo/f7ew5v

Wizja z 2011 roku, 2016-10-12 17:36:38 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE