PARTNER PORTALU
  • BGK

Wałbrzych: spór o śmieciowy przetarg

  • pt    12 października 2016 - 15:02
Wałbrzych: spór o śmieciowy przetarg
Wałbrzych roztrzygnął przetarg na odbiór odpadów (fot.walbrzych.pl)

• W Wałbrzychu spór po rozstrzygnięciu przetargu na odbiór odpadów. Szef firmy Alba, która przetarg przegrała twierdzi, że powinien on został powtórzony.
• Wałbrzyski magistrat stanowczo zaprzecza opiniom wypowiadanym przez szefa Alby.
Po rozstrzygnięciu przetargu na odbiór odpadów w gminie Wałbrzych, prezes spółki Alba Dolny Śląsk, która przetarg przegrała, Witold Seńczuk skierował do prezydenta Romana Szełemeja pismo, w którym wskazuje na liczne nieprawidłowości, do jakich jego zdaniem miało dojść w trakcie przeprowadzenia przetargu.

W piśmie właściciela Alby czytamy m.in. że firma Komunalnik (wygrała przetarg przedstawiając ofertę o 17 milionów tańszą niż Alba) dysponuje bazę magazynowo-transportową, która nie spełnia wielu kryteriów koniecznych przy świadczeniu usług związanych z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych.

Seńczuk twierdzi, że przetarg powinien zostać unieważniony i powinien zostać zorganizowany kolejny.

Wałbrzyski magistrat stanowczo zaprzecza opiniom wypowiadanym przez szefa Alby:

- W związku z nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi w mediach przez pana Witolda Seńczuka, prezesa zarządu ALBA Dolny Śląsk Sp. z o.o. informujemy, że przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów w gminie Wałbrzych został przeprowadzony prawidłowo i z należytą starannością na każdym etapie, co potwierdziła niezależna instytucja, jaką jest Krajowa Izba Odwoławcza – pisze urząd w komunikacie.

Magistrat przypomina, że odwołanie do KIO złożyła właśnie spółka Alba, a Krajowa Izba Odwoławcza wydała orzeczenie, w którym jednoznacznie wskazuje, że przetarg organizowany przez gminę Wałbrzych na odbiór i zagospodarowanie odpadów został przeprowadzony w sposób właściwy i nie budzi żadnych wątpliwości.

Odnosząc się do zwycięzcy przetargu urząd podkreśla, że firma Komunalnik spełniła wszystkie wymagania i kryteria wynikające ze Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

- Spełniła również wymagania formalne załączając wszystkie niezbędne dokumenty i oświadczenia, które zostały wskazane w postępowaniu dotyczącym oświadczenia usług związanych z odbieraniem i zagospodarowaniem lub odbieraniem odpadów komunalnych. Firma przedstawiła najkorzystniejsze warunki i została wybrana jako wykonawca tej usługi – czytamy w komunikacie.

Urzędnicy podkreślają, że zarówno SIWZ jak i umowa zawierają zapisy, które w sposób szczególny zabezpieczają interes miasta przed niezgodną z oczekiwaniami realizacją umowy, łącznie z możliwością jej rozwiązania.

- W związku z powyższym oczekujemy zaprzestania rozpowszechniania informacji, które mają na celu wyłącznie dbanie o interes spółki Alba, a nie mieszkańców Wałbrzycha. Rozstrzygnięcia tego przetargu są korzystne dla miasta i jego budżetu, który oszczędzi 17 milionów złotych, a co za tym idzie również dla mieszkańców, którym nie będzie podwyższona opłata za odbiór śmieci – kończy komunikat magistrat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • zoli , 2016-10-13 05:53:01

    Nie rozumiem w takim razie dlaczego cena za wywóz śmieci nie ulegnie zmianie, powinna być mniejsza od dotychczasowej
  • Wizja z 2011 roku, 2016-10-12 17:36:38

    Według scenariusza ustawy - comiesięczne brudne pieniądze za śmieci polskich rodzin nie powinny zasilać lokalnego systemu finansowego - wiadomosci.onet.pl/olsztyn/czarna-wizja-wojny-smieciowej-ofiara-bedzie-mpo/f7ew5v