PARTNER PORTALU
  • BGK

Wałbrzych zyskał nowy budynek gazowni dzięki PSG

  • PAP/PSZ    20 listopada 2017 - 15:34
Wałbrzych zyskał nowy budynek gazowni dzięki PSG
Ratusz w Wałbrzychu (fot. Shutterstock)

Nowy budynek gazowni w Wałbrzychu 20 listopada oficjalnie oddano do użytku. Minister edukacji Anna Zalewska podkreśliła, że inwestor, czyli Polska Spółka Gazownictwa oprócz działalności biznesowej angażuje się też w kształcenie przyszłych pracowników branży gazowniczej.
Zalewska, cytowana w komunikacie przesłanym przez Polską Spółkę Gazownictwa (PSG) wyjaśniła, że PSG sprawuje patronaty nad klasami o profilu gazowniczym w szkołach ponadpodstawowych w całej Polsce oraz angażuje się w tworzenie nowych.

Z kolei obecna na uroczystości minister Beata Kempa z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pogratulowała spółce udanej realizacji nowej strategii nastawionej na rozwój, czego efektem jest między innymi uruchomienie przez PSG ponad 50 nowych placówek w tym roku - poinformowano w komunikacie.

Oddział Zakład Gazowniczy we Wrocławiu zarządza ponad 600 kilometrami sieci wysokiego i podwyższonego średniego ciśnienia, niemal 9 tys. kilometrów sieci średniego i niskiego ciśnienia, a także 87 stacjami wysokiego ciśnienia i 916 stacjami drugiego stopnia.

Jak podano w komunikacie, najważniejsze inwestycje w woj. dolnośląskim, zaplanowane do realizacji w najbliższych latach przez PSG to m.in. modernizacja kilku gazociągów: gazociągu podwyższonego średniego ciśnienia, wspomagającego zasilanie rejonu Wałbrzycha, gazociągu Biernatki-Legnica, a także Godzięcin-Siemianice i Godzięcin-Wołów, oraz modernizacja gazociągu wysokiego ciśnienia Jelcz-Nieciszów-Oleśnica. Chodzi też o gazyfikację wsi Jaszkowa Dolna, Żelazno i Krosnowice Kłodzkie oraz gazyfikację miejscowości Pęgów, Zajączków, Golędzinów, Paniowice oraz Szewce i gazyfikację LNG w miejscowości Mieroszów, Kowalowa i Sokołowsko.

W latach 2016-2022 Polska Spółka Gazownictwa zrealizuje w woj. dolnośląskim 16 inwestycji kosztem prawie 200 mln zł. W efekcie w województwie przybędzie niemal 400 kilometrów sieci gazowej oraz sześć stacji gazowych. W tych latach firma chce wydać na przebudowę systemu gazownictwa w Polsce ponad 11 mld zł. Aktywnie nawiązuje też współpracę z samorządami na rzecz likwidacji tzw. białych plam na gazowniczej mapie Polski. Do tej pory PSG podpisała już 457 listów intencyjnych w sprawie gazyfikacji nowych gmin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.