Walka o bezcenne śmieci

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 22-10-2011
  • drukuj
Rośnie rywalizacja o polski rynek odpadów wart 5 mld zł. Remondis i SITA wykupują mniejszych konkurentów. Na zaostrzającej się walce mogą zyskać miasta.
Walka o bezcenne śmieci

Zawarta w tym tygodniu transakcja przejęcia olsztyńskiej prywatnej firmy PGM przez niemiecki koncern Remondis to kolejna odsłona konsolidacji rynku odpadów – pisze „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Śmieciowa rewolucja namiesza na rynku

W ubiegłym miesiącu francuska SITA kupiła Przedsiębiorstwo Robót Sanitarno-Porządkowych, które ma ok. 80 proc. gdańskiego rynku śmieci komunalnych.

Przychody wszystkich firm działających na rynku odpadów komunalnych szacuje się na 5 mld zł, ich zyski to ok. 150 mln zł. W kolejnych latach opłaty za śmieci będą rosły, będzie też rosła ilość odpadów.

Rynek spodziewa się fali fuzji i przejęć. Najbardziej atrakcyjne polskie spółki konkurujące z Remondisem i SITA to Transformers i Byś.

Ale przejmowane będą nie tylko prywatne przedsiębiorstwa. Głośno mówi się także o prywatyzacji warszawskiego MPO. Miasto dało pierwszy sygnał, że rozważa taki scenariusz – pisze „Rzeczpospolita”.

Więcej na ten temat tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

To tylko się cieszyć,że ma się taką mocną wolę !!! Gratulujemy dzielności i życzymy dobrych efektów tej,trudnej "miłości biznesowej" !!!

ŻEL-KOC, 2011-10-23 20:08:35 odpowiedz

BEZCENNE TO CO INNEGO NIŻ ŚMIECI...

NA DZIEL, 2011-10-23 16:28:25 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE