PARTNER PORTALU
  • BGK

Warbud rozbuduje w Siedlcach oczyszczalnię

  • wnp.pl    13 października 2010 - 16:55
Warbud rozbuduje w Siedlcach oczyszczalnię

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Siedlcach podpisało z firmą Warbud umowę na rozbudowę oczyszczalni ścieków, budowę kolektorów i modernizację systemu kanalizacyjnego w Siedlcach.
Termin realizacji inwestycji wynosi 33 miesiące, ale zechcemy go wybitnie skrócić. Myślę, że już za dwa lata ta inwestycja zostanie oddana do użytku - powiedział dyrektor Grzegorz Maj z Warbudu S.A., cytowany w komunikacie Urzędu Miasta Siedlce.

Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni miejskiej w Siedlcach o projektowanej przepustowości 24 000 m3 na dobę zostanie przeprowadzona w oparciu o obecnie stosowaną technologię oczyszczania ścieków Bardenpho, zapewniającą wysoki stopień usuwania związków azotu i fosforu z uwzględnieniem zwiększonego napływu ładunku zanieczyszczeń w ściekach.

Celem przedsięwzięcia jest spełnienie wymogów zawartych w dyrektywach UE oraz prawie polskim w zakresie jakości ścieków odprowadzanych do odbiornika, przez co nastąpi zmniejszenie zanieczyszczenia wód rzeki Liwiec i ochrona cennych przyrodniczo terenów doliny Liwca leżących w obszarze Natura 2000. Rozbudowa oczyszczalni umożliwi dodatkowe podłączenia do sieci kanalizacyjnej oraz zwiększy perspektywy rozwojowe Siedlec. Koszt inwestycji to blisko 56 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.