PARTNER PORTALU
  • BGK

Warbud rozbuduje w Siedlcach oczyszczalnię

  • wnp.pl    13 października 2010 - 16:55
Warbud rozbuduje w Siedlcach oczyszczalnię

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Siedlcach podpisało z firmą Warbud umowę na rozbudowę oczyszczalni ścieków, budowę kolektorów i modernizację systemu kanalizacyjnego w Siedlcach.
Termin realizacji inwestycji wynosi 33 miesiące, ale zechcemy go wybitnie skrócić. Myślę, że już za dwa lata ta inwestycja zostanie oddana do użytku - powiedział dyrektor Grzegorz Maj z Warbudu S.A., cytowany w komunikacie Urzędu Miasta Siedlce.

Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni miejskiej w Siedlcach o projektowanej przepustowości 24 000 m3 na dobę zostanie przeprowadzona w oparciu o obecnie stosowaną technologię oczyszczania ścieków Bardenpho, zapewniającą wysoki stopień usuwania związków azotu i fosforu z uwzględnieniem zwiększonego napływu ładunku zanieczyszczeń w ściekach.

Celem przedsięwzięcia jest spełnienie wymogów zawartych w dyrektywach UE oraz prawie polskim w zakresie jakości ścieków odprowadzanych do odbiornika, przez co nastąpi zmniejszenie zanieczyszczenia wód rzeki Liwiec i ochrona cennych przyrodniczo terenów doliny Liwca leżących w obszarze Natura 2000. Rozbudowa oczyszczalni umożliwi dodatkowe podłączenia do sieci kanalizacyjnej oraz zwiększy perspektywy rozwojowe Siedlec. Koszt inwestycji to blisko 56 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.