PARTNER PORTALU
  • BGK
2.png" alt="" width="90" /> ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Warmińsko-mazurska infolinia w sprawie śmieci

  • PAP    16 lipca 2013 - 12:24
Warmińsko-mazurska infolinia w sprawie śmieci

Wojewoda warmińsko-mazurski uruchomił bezpłatna infolinię, na którą mieszkańcy całego regionu mogą zgłaszać problemy i uwagi związane z gospodarką śmieciową w ich otoczeniu – poinformowała rzeczniczka wojewody Edyta Wrotek.
Wrotek poinformowała, że infolinia o numerze 800-165-320 funkcjonuje od poniedziałku do piątku od godz. 15 do 7 oraz w soboty i niedziele przez całą dobę. Infolinia będzie obsługiwana przez wydział zarządzania kryzysowego.

„W tzw. godzinach pracy, tj. od poniedziałku do piątku od godz. 7 do godz. 15, te same informacje można zgłaszać w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska pod nr tel. (89) 522-08-49" - dodała rzeczniczka.

Poinformowała, że pod tymi numerami telefonów można zgłaszać wszelkie problemy związane np. z zaleganiem śmieci czy nie odbieraniem ich przez firmy wywozowe.

Wrotek zapewniła, że każdy sygnał od mieszkańców zostanie sprawdzony przez pracowników Wydział Infrastruktury, Geodezji i Rolnictwa.

„Od osoby zgłaszającej problem zostanie zanotowany numer kontaktowy i nazajutrz po zgłoszeniu dana osoba otrzyma informację zwrotną, jak rozwiązać dany problem" - zapewniła.

Dodał, że w żadnej z gmin woj. warmińsko-mazurskiego nie ma „drastycznych problemów śmieciowych".

„Ale są zdezorientowani mieszkańcy, którzy nie wiedzą, gdzie zapytać o problemy związane ze śmieciami (...). Dlatego wojewoda Marian Podziewski zdecydował o uruchomieniu infolinii" - powiedziała.

Pierwsze kontrole związane z funkcjonowaniem nowej ustawy śmieciowej rozpoczną się na Warmii i Mazurach jesienią.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.