Warszawa: Darmowa komunikacja miejska w dni najważniejszych uroczystości państwowych?

W poniedziałek (6 listopada) działacze Młodej Endecji złożyli do Rady m. st. Warszawy petycję o nieodpłatną komunikację miejską w dni najważniejszych uroczystości państwowych. Rozwiązanie to ma być korzystne nie tylko dla mieszkańców stolicy, którzy w wygodny sposób mogliby dotrzeć na miejsca obchodów, ale również przyjazne dla środowiska.
Warszawa: Darmowa komunikacja miejska w dni najważniejszych uroczystości państwowych?
Działacze Młodej Endecji przewidują także, że ich propozycja wpłynie pozytywnie nie tylko na ruch drogowy w Warszawie w dni największych obchodów, ale także na poprawę jakości powietrza. (fot. pixabay.com)

Młoda Endecja zwróciła się do warszawskich radnych z wnioskiem o podjęcie uchwały, która wprowadzałaby darmowe korzystanie z transportu publicznego w dni największych świąt państwowych: Narodowego Dnia Trzeciego Maja, Narodowego Dnia Pamięci Powstania  Warszawskiego i Narodowego Święta Niepodległości.

Jak przekonują autorzy petycji, dzięki temu rozwiązaniu część warszawiaków i gości spoza stolicy, którzy przyjeżdżają na obchody 3 maja, 1 sierpnia i 11 listopada, przesiądzie się z samochodów do środków komunikacji miejskiej. Pozwoli to ludziom nie tylko w łatwy sposób dotrzeć na miejsca uroczystości i uniknąć częstych kłopotów z parkowaniem, ale również rozładuje korki, jakie tworzą się w mieście w tych dniach.

Działacze Młodej Endecji przewidują także, że ich propozycja wpłynie pozytywnie nie tylko na ruch drogowy w Warszawie w dni największych obchodów, ale także na poprawę jakości powietrza. Zmniejszenie ilości samochodów i usprawnienie komunikacji w mieście poprzez wprowadzenie darmowego transportu publicznego pozwoli na ograniczenie emisji zanieczyszczeń, których normy są w stolicy przekroczone aż 75 dni w roku.

Opierając się o statystyki i dane Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, pomysłodawcy rozwiązania zakładają, że całkowity koszt wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej 3 maja, 1 sierpnia i 11 listopada wyniesie maksymalnie 3 miliony złotych. Młodzi endecy przekonują, że będzie to dobra inwestycja dla miasta – w te ważne dla wszystkich Polaków dni stolica stanie się miejscem przyjaznym dla mieszkańców, gości oraz dla środowiska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE