PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Deweloperzy budują nowe osiedla. Ale może być problem z wynajmem

  • PAP/AT    17 marca 2016 - 07:16
Warszawa: Deweloperzy budują nowe osiedla. Ale może być problem z wynajmem

Po kryzysie deweloperzy są wygłodniali i budują na potęgę. (fot.pixabay.com)

Stolica zmienia się w ogromy plac budowy. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe osiedla mieszkaniowe. Jednak mogą mieć problem z wynajmem.
W Warszawie powstaje ponad 700 tys. m kw. biur. Po kryzysie deweloperzy są wygłodniali i budują na potęgę. Ale nie wszystko wynajmą - pisze "Rzeczpospolita".

Stolica zmienia się w ogromy plac budowy. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe osiedla mieszkaniowe. W górę pnie się też Warszawa biurowa. Jak podaje dyrektor w dziale badań rynku i doradztwa JLL Mateusz Polkowski, całkowita podaż nowoczesnej powierzchni biurowej w stolicy na koniec 2015 roku to ok. 4,66 mln mkw. Średni wskaźnik pustostanów wynosił ok. 12,3 proc. - pisze gazeta.

Czytaj też: Rząd wybuduje 3 tys. tanich mieszkań

Z analiz JLL wynika, że w stolicy powstaje ponad 700 tys. m kw. biur, z czego ok. 400 tys. m kw. może trafić na rynek jeszcze w tym roku. Specjaliści uważają, że w 2016 r. ukończonych ma być ok. 30 biurowców o łącznej powierzchni ponad 450 tys. m kw. To ponad 60 proc. więcej niż średnia podaż w ostatnich pięciu latach.

"Warszawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem najemców. W 2015 roku w stołecznym rynku biurowym podpisano umowy najmu na rekordowe 834 tys. m kw." - tłumaczy Polkowski, zwracając jednak uwagę na ogromną konkurencję na rynku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.