PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Do pracy w świątecznym klimacie. Ruszył specjalny pociąg metra

  • PAP/KDS    6 grudnia 2017 - 12:29
Warszawa: Do pracy w świątecznym klimacie. Ruszył specjalny pociąg metra
W świątecznym klimacie mieszkańcy stolicy będą mogli podróżować do 6 stycznia 2018 (fot. Twitter/Warszawa)

Do 6 stycznia mieszkańcy Warszawy będą mogli podróżować specjalnym świątecznym składem metra. Po raz pierwszy wyruszył on na trasę I linii w mikołajki (6.12).
Skład został ozdobiony zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, m.in. w symbolami świąt i motywami warszawskimi. Pociąg wyruszył o godz. 9 ze stacji Wilanowska w stronę Młocin. W inauguracyjnym przejeździe uczestniczyli m.in. wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska oraz prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk.

- Jet to pociąg rozkładowy, codziennie będzie wyjeżdżał na szczyt poranny i będzie jeździł do wieczora. Planujemy, że zakończy swoje kursy 6 stycznia, czyli przez miesiąc warszawiacy będą mogli w świątecznym otoczeniu podróżować pociągami metra - powiedziała dziennikarzom rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń.

Wagony oklejone są z zewnątrz w różnych barwach, jeden z wagonów jest granatowy, zdobią go m.in. motywy warszawskie, np. Syrenka. Kolejny wagon jest czerwony i umieszczone są na nim m.in. rysunki warszawskich kamienic ze Starego Miasta. Następny wagon jest zielony, zdobią go m.in. śnieżynki.

W środku wszystkie wagony są oklejone kolorową tapetą, oklejone są również poręcze. Ponadto pociągi zdobią różnobarwne lampki. W środę na pasażerów czekały słodkie upominki. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.