PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa i Opole uruchamiają wypożyczalnie rowerów

  • MIW    28 lutego 2017 - 16:52
Warszawa i Opole uruchamiają wypożyczalnie rowerów
W nocy z 28.02 na 1.03 uruchomiony zostanie Veturilo, czyli Warszawski Rower Publiczny. (fot. www.veturilo.waw.pl)

• Najbliższej nocy (z 28.02 na 1.03) uruchomiony zostanie Veturilo, czyli Warszawski Rower Publiczny.

• W trakcie przerwy zimowej warszawski system został znacznie rozbudowany i pod względem wielkości stał się piątym takim systemem w Europie.

• Do uruchomienia sezonu rowerowego przymierza się także Opole.
Jak informuje firma Nextbike Polska, czyli operator warszawskiego Veturilo, powiększony system obejmować będzie teraz 316 stacji i 4 660 rowerów. Rozbudowana została sieć rowerów dziecięcych – liczyć będzie ona 6 lokalizacji i 60 jednośladów dla najmłodszych (tandemów będzie 45 sztuk). Najwięcej nowych stacji powstało na Pradze Północ oraz Południe, w Śródmieściu, na Woli oraz na Ochocie.

Czytaj: Miejskie rowery w natarciu. Wypożyczalnie oblężone. Przy Jerozolimskich w południe wydarzyła się wczoraj historyczna rzecz

Jak podkreślają przedstawiciele operatora systemu nowe stacje zostały wyposażone w nowoczesne terminale z ekranami dotykowymi i obsługą kart zbliżeniowych oraz w uniwersalną pompkę rowerową. Każdy stojak z kolei ma diodę, sygnalizującą czy dany rower nadaje się do wypożyczenia. Poza tym nowe i wygodniejsze są same rowery.

- Wkrótce nastąpi także premiera dedykowanej, przyjaznej i funkcjonalnej aplikacji mobilnej, umożliwiającej szybkie wypożyczanie roweru poprzez skanowanie kodu QR – czytamy w przesłanym do mediów komunikacie.

Czytaj: Rowery miejskie nie wszędzie "chwyciły". Nawet Warszawa powinna poprawić statystyki

Przedstawiciele Nextbike Polska zwracają uwagę na pewne zmiany dotyczące warunków korzystania z systemu Veturilo. Począwszy od tego sezonu, ze względów bezpieczeństwa, nowi rowerzyści będą zobowiązani do podania numeru PESEL podczas rejestracji w Veturilo, natomiast dotychczasowi użytkownicy – do uzupełnienia tej informacji po zalogowaniu na koncie.

Osoby, które wcześniej korzystały z Veturilo, dokonają pierwszego wypożyczenia w sezonie bez PESEL-u, jednak później będą miały 24 godziny na uzupełnienie danych. Po tym czasie konto zostanie zablokowane, aż do momentu podania numeru PESEL.

Lada dzień rowery miejskie wyjadą także na ulice Opola. Dokładny termin oraz to, jakich nowości będzie się można w tym roku spodziewać poznamy podczas jutrzejszej (1.03) konferencji prasowej. W ubiegłym, piątym sezonie opolskiego roweru miejskiego był on wypożyczany blisko 60 tysięcy razy. Do systemu przyłączyło się też 3 tysiące nowych użytkowników.  

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • amelin, 2017-03-02 13:25:46

    Jaką ramę mają te rowery. Stalową czy aluminiową? Pytam bo siostra kupiła ostanio fajny rower indiana na aluminiówce i jeździ się o wiele lżej.