PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa i PGNiG Termika zbiera od mieszkańców świąteczne choinki

  • MIW    13 stycznia 2016 - 11:49
Warszawa i PGNiG Termika zbiera od mieszkańców świąteczne choinki
Niepotrzebne świąteczne drzewka można wrzucać do specjalnych kontenerów, (Fot.): www.pila.lasy.gov.pl

• Zbiórkę choinek prowadzi stołeczny urząd miasta oraz PGNiG Termika.
• Kontenery staną we wszystkich osiemnastu dzielnicach Warszawy.
• Zebrane drzewka zostaną przetworzone na energię cieplną i elektryczną.
Już po raz siódmy, w stolicy rozpoczyna się akcja „Ciepło z natury”. Prowadzi ją wspólnie stołeczny urząd miasta i PGNiG Termika.

W czasie trwania akcji, we wszystkich osiemnastu dzielnicach miasta zostaną ustawione specjalne kontenery na choinki, do których warszawiacy będą mogli wrzucać niepotrzebne już świąteczne drzewka.

Zebrane w ten sposób świerki i jodły trafią do warszawskich elektrociepłowni i jako zielone paliwo powrócą do mieszkańców w postaci ekologicznie czystej energii cieplnej i elektrycznej.

Jak przypominają urzędnicy, w ubiegłym roku zebrane podczas akcji choinki posłużyły do produkcji aż 685 ton biomasy, natomiast podczas wszystkich dotychczasowych edycji zebrano ponad 2248 ton ekologicznego paliwa.

Tymczasem 100 ton choinek zastępuje 60 ton węgla, a taka ilość paliwa wystarcza do wyprodukowania 920 GJ ciepła, które wystarczy na ogrzanie trzydziestu, sześćdziesięciometrowych mieszkań przez rok lub 128 MWh energii elektrycznej - takie jest średnie roczne zużycie energii przez 50 rodzin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Damian, 2016-01-13 15:15:42

    17Polecam artykuł Max Kolonko, który pokazuje, że Komorowski wraz z PO przez lata okradali Polskę i byli na usługach Niemców!!! Powinni za to wszystko odpowiedzieć przed nami, prawdziwymi POLAKAMI. Nie dajmy sobie dłużej mydlić oczu przez te niemieckie media. CZYTAJCIE JAK BYŁO!! bookstar.pl/8538...  rozwiń