PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa, II linia metra: W majówkę rusza budowa trzech stacji

  • MN    26 kwietnia 2016 - 17:28
Warszawa, II linia metra: W majówkę rusza budowa trzech stacji

Linia ma zapewnić szybką i komfortową podróż po stolicy - dojazd ze stacji Trocka na ul. Świętokrzyską będzie trwał ok. 14 minut (fot. pixabay)

• W długi weekend majowy rozpocznie się budowa trzech kolejnych stacji II linii metra.
• Gotowa linia ma być najszybszym i najwygodniejszym połączeniem Targówka z centrum miasta.
• Odcinek buduje włoska firma za ponad miliard złotych.
Jak zapowiadają samorządowcy, druga linia warszawskiego metra już wkrótce wydłuży się o trzy stacje na Pradze-Północ i Targówku. Linia ma zapewnić szybką i komfortową podróż po stolicy - dojazd ze stacji Trocka na ul. Świętokrzyską będzie trwał ok. 14 minut.

Ponadto, linią będzie można się łatwo przedostać do popularnych miejsc turystycznych - Centrum Nauki Kopernik, Traktu Królewskiego, Muzeum Pragi, Teatru Powszechnego, Ogrodu Zoologicznego czy Bulwarów Wiślanych.

Wykonawcą odcinka północno-wschodniego będzie włoska firma Astaldi. Spółka zbudowała już centralną część II linii metra, którą mieszkańcy podróżują od roku. Kwota kontraktu wynosi 1.066.741.483,79 zł brutto.

W związku z robotami szykują zmiany w ruchu drogowym. W nocy z 29 na 30 kwietnia zwężona o jeden pas ruchu zostanie ul. Szwedzka. W nocy z 1 na 2 maja nastąpi zamknięcie ulic pod którymi znajdą się stacje metra Targówek i Trocka. Zmieni się także rozkład komunikacji miejskiej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.infoulice.um.warszawa.pl.

Według zapowiedzi II linia warszawskiego metra dojedzie na Targówek w 2019 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • młody, 2016-05-24 22:38:36

    Dobrze to słyszeć jednak korki i zmiany w komunikacji są zawsze denerwujące. Mam nadzieję że prace będą szły szybko i nie zakłócą bardzo funkcjonowania okolicy budowy. Pocieszam się tym że stacja wileńska totalnie odmieniła oblicze Pragi zarówno w komunikacji ale i wizerunkowo na to liczę również z ...pozostałymi stacjami. Trzeba cierpliwie zaczekać aby efekt dał się zauważyć.  rozwiń