PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa, Karta Ucznia: Komunikacja miejska dla uczniów za darmo

  • PAP/AT    1 września 2017 - 09:58
Warszawa, Karta Ucznia: Komunikacja miejska dla uczniów za darmo
Warszawa: Darmowe autobusy i tramwaje dla uczniów (fot.ztm.waw.pl)

Od 1 września dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w Warszawie będą mogli bezpłatnie podróżować komunikacją miejską.
• Od 1 września wchodzą Karty Ucznia uprawniające dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

• Wnioski o Karty Ucznia można składać przez cały rok w sekretariacie szkoły lub Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM.

• Uprawnienie jest wgrywane na cały okres pobytu dziecka w szkole (nie dłuższy niż 4 lata) i obowiązuje na obszarze 1. i 2. strefy.

Na podstawie Karty Ucznia, bezpłatne przejazdy komunikacją miejską przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów - publicznych i niepublicznych oraz uczniom mieszkającym w Warszawie, którzy uczą się w placówkach poza granicami miasta.

Urząd m.st. Warszawy w przesłanym komunikacie poinformował, że do końca sierpnia wydano ponad 120 tys. kart ucznia. Jak dodano, na inicjatywie zyskają przede wszystkim "domowe budżety".

"Przed wprowadzeniem tego rozwiązania z komunikacji korzystało ponad 45 tys. spośród 151 tys. uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Tymczasem do końca sierpnia wydaliśmy już ponad 120 tys. kart ucznia" - podkreśliła cytowana w komunikacie zastępca prezydenta Warszawy Renata Kaznowska.

Uprawnienie jest wgrywane na cały okres pobytu dziecka w szkole (nie dłuższy niż 4 lata) i obowiązuje na obszarze 1. i 2. strefy.

Rodzice, którzy nie złożyli jeszcze wniosku o Kartę Ucznia dla swoich dzieci, nadal mogą to zrobić. Wnioski można składać przez cały rok w sekretariacie szkoły lub jednym z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM. Należy dołączyć zdjęcie oraz okazać legitymację szkolną lub zaświadczenie wydane przez szkołę.

Karta Ucznia będzie nową spersonalizowaną Warszawska Kartą Miejską z nadrukiem dedykowanym tylko dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Karta będzie ważna wraz z wgranym uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.