PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa, komunikacja miejska: Padł rekord pasażerów

  • bad    19 stycznia 2017 - 11:26
Warszawa, komunikacja miejska: Padł rekord pasażerów
Coraz więcej osób korzysta ze stołecznego transportu miejskiego. (Fot. ztm.waw.pl)

• W ubiegłym roku z tramwajów, autobusów oraz pociągów metra i Szybkiej Kolei Miejskiej skorzystała rekordowa liczba ponad 1,136 mld pasażerów.
• To o ponad 5 milionów więcej niż w 2015 roku.
Coraz więcej osób korzysta ze stołecznego transportu miejskiego. W 2015 roku szacunkowa liczba przejazdów w komunikacji miejskiej (obliczona przez Zarząd Transportu Miejskiego na podstawie sprzedaży biletów) wyniosła 1 131 357 900. A w ubiegłym, 2016 roku - już 1 136 503 549. To o ponad 5 milionów więcej niż w poprzednim roku.

Czytaj też: Koleje Dolnośląskie kupią 11 pociągów za 250 mln zł

- Cieszę się, że tendencja wzrostowa się utrzymuje. To pokazuje, że nasze działania – wymiana taboru i inwestycje w infrastrukturę - przynoszą zamierzony efekt i komunikacja publiczna jest najbardziej popularnym środkiem transportu – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Z Warszawskiego Badania Ruchu 2015 wynika, że warszawiacy w ciągu doby wykonują ok. 3,35 mln podróży; 56,9 proc. spośród podróży niepieszych to przejazdy komunikacją miejską.

Komunikacja miejska jest wizytówką miasta i pełni kluczową rolę w systemie transportowym. W ciągu ostatniej dekady została gruntownie zmodernizowana - dokończono budowę I linii metra i centralnego odcinka II linii metra, wybudowano nowe trasy tramwajowe i unowocześniono tabor. Powstały parkingi przesiadkowe, węzły komunikacyjne, a na przystankach pojawiły się nowe estetyczne wiaty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.