PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa, kupno mieszkania: Rekordowo wysoka cena za apartament

  • PAP/AT    31 stycznia 2017 - 06:46
Warszawa, kupno mieszkania: Rekordowo wysoka cena za apartament
Razem z rezydencjami luksusowe apartamenty tworzą w Polsce rynek szacowany na 1,2 mld zł (zdjęcie ilustracyjne, fot.pixabay.com)

11 mln zł - taką cenę zyskał najdroższy w 2016 r. apartament w Warszawie. To rekordowa kwota, za którą można by kupić w sumie kilkanaście mieszkań w starym bloku.
Najcenniejsza okazała się być bliskość Łazienek, bo budynek z pawiem w logo wspiął się na szczyt tabeli ubiegłorocznych rekordów - za apartament o powierzchni 330 mkw. zapłacono powyżej 11 mln. zł, wynika z danych Urban.one - pisze "Puls Biznesu"..

Pod względem stawki za mkw. zwycięski wynik padł też niedaleko, bo prawie 140-metrowe mieszkanie przy ul. Parkowej zdeklasowało resztę ceną 49 tys. zł. Dla inwestora szukającego lokalu na wynajem oznacza to, że mkw. wyszedł około 40 tys. zł drożej niż średnia w Śródmieściu Warszawy. Mieszkanie w wielopłytowym bloku nieopodal kosztowałoby pewnie jeszcze mniej, bo około 7,5 tys. zł za mkw., a najemca nieoczekujący za wszelką cenę zasłon Versace i ręcznie tkanych dywanów zgłosiłby się od razu.

Czytaj też: Koniec z dożywotnim mieszkaniem komunalnym

Gazeta zauważa, że razem z rezydencjami luksusowe apartamenty tworzą w Polsce rynek szacowany na 1,2 mld zł. KPMG prognozuje, że jego wartość zwiększy się o 22 proc. w trzy lata. Standardowe mieszkania o wymiarach 40-50 mkw. stanowią 27 proc. ubiegłorocznego obrotu. Są to zarówno niebotycznie drogie czterdziestometrowe kawalerki, jak i ogólnie dostępne dwupokojowe mieszkania, które uważa się za najodpowiedniejsze pod wynajem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.