Warszawa, Łódź, Wrocław, Lublin, Białystok i Katowice z terminalami rowerowymi na stacjach paliw

Na wybranych stacjach paliw PKN Orlen w Warszawie, Łodzi, Białymstoku, Katowicach, Lublinie i Wrocławiu staną terminale rowerowe. Koncern podpisał właśnie umowę z Nextbike Polska. Wypożyczalnie ruszą wiosną 2018 roku.
Warszawa, Łódź, Wrocław, Lublin, Białystok i Katowice z terminalami rowerowymi na stacjach paliw
Już wiosną 2018 roku na stacjach paliw PKN Orlen pojawią się terminale rowerowe (fot.nextbike)

W ramach 3-letniej umowy z PKN Orlen, Nextbike Polska zainstaluje i będzie obsługiwała terminale rowerowe włączone do systemów miejskich wypożyczalni. Z takiego rozwiązania będą mogli skorzystać mieszkańcy Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Lublina, Katowic oraz Białymstoku, czyli miast, które już współpracują z Nextbike. 

- Z roku na rok obserwujemy wzrost zapotrzebowania na rowery miejskie, które są wygodnym, tanim i przyjaznym środowisku środkiem transportu. Nasze rowery są dostępne w 27 miastach i miejscowościach na terenie całej Polski - wylicza Tomasz Wojtkiewicz, prezes zarządu Nextbike Polska. Nie ukrywa, że cieszy go fakt, iż PKN Orlen dostrzega potrzebę inwestowania w bikesharing i wspierania rozwoju zrównoważonego transportu.

- Podpisanie umowy z tak ważnym partnerem jest dla nas także kluczowym wydarzeniem pod względem biznesowym. Wierzymy, że w przyszłości współpraca pomiędzy Nextbike Polska a PKN Orlen będzie rozszerzana o nowe stacje i inne wspólne przedsięwzięcia - zaznacza Wojtkiewicz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Rodzimy Płock za daleki na na nowe rozwiązania?

Płocczanin , 2017-09-20 23:46:32 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE