PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Miasto przeznaczy 19 mln zł na prace konserwatorskie w miejskich zabytkach

  • PTWP/propertydesign.pl    23 czerwca 2017 - 14:45
Warszawa: Miasto przeznaczy 19 mln zł na prace konserwatorskie w miejskich zabytkach
Warszawscy radni przeznaczyli 19 mln zł na konserwację zabytków w stolicy (fot.warsawtour.pl)

Warszawscy radni zdecydowali o przeznaczeniu na prace konserwatorskie w miejskich zabytkach dofinansowania w wysokości blisko 19 mln zł. – Obiekty, na które przyznajemy pieniądze nie są własnością miasta. Ich właścicielami są osoby prywatne, wspólnoty czy związki wyznaniowe, które dzięki dotacjom mogą przeprowadzać remonty w zamieszkiwanych lub użytkowanych budynkach - zaznacza Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy.
Wysokość miejskiego dofinansowania wynosi od 50 do blisko 90 procent kosztów inwestycji. W tym rozdaniu wsparcie otrzymają w sumie 74 obiekty. Urzędnicy akcentują, że ciekawie prezentuje się lista zabytków należących do osób prywatnych, wspólnot mieszkaniowych, czy publicznych bądź prywatnych instytucji. W tym roku było ich zdecydowanie więcej niż w latach poprzednich.

Odrestaurowane elewacje czy nowe dachy zyskają kamienice przy rynkach Starego i Nowego Miasta, na Krzywym Kole, przy ul. Świętojańskiej, Piwnej, Piekarskiej, Rycerskiej, Kościelnej, Mostowej i Freta. Na liście dotacji znalazł się również m.in. jeden z najstarszych warszawskich kościołów – Kościół p.w. Św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu.

Warszawa dba o swoje zabytki od wielu lat przeznaczając pieniądze na ich renowacje. Dzięki dotacji wielu właścicieli zabytków decyduje się na remont konserwatorski z pożytkiem dla siebie i całego miasta – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Cały artykuł znajdziesz tutaj. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.