PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa na mieszkania przeznaczy w 2017 r. ćwierć miliarda złotych

  • MN    16 grudnia 2016 - 13:49
Warszawa na mieszkania przeznaczy w 2017 r. ćwierć miliarda złotych
Podpisanie umów przez stołeczny ratusz z TBS Północ. (fot. UM Warszawa)

• W uchwalonym 15 grudnia budżecie Warszawy na 2017 rok na program mieszkaniowy zapisano 246,3 mln zł.
• W tym m.in. 49,3 mln zł na modernizacje i przyłączenie budynków do centralnego ogrzewania, 88 mln zł na remonty mieszkań, 62,5 mln zł na budownictwo prowadzone przez dzielnice oraz 46 mln zł na inwestycje mieszkaniowe TBS.
W budżecie miasta na 2017 rok władze Warszawy zaplanowały przekazanie Towarzystwom Budownictwa Społecznego 46 mln zł. Część pójdzie na budowę nowych budynków - łącznie przybędzie 431 miejskich mieszkań.

Środki będą też przeznaczone na kompleksową modernizację budynków. Łącznie miasto planuje remont 131 mieszkań oraz dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych.

To nie koniec – w ostatnich dniach stołeczny ratusz podpisał umowy z dwoma Towarzystwami Budownictwa Społecznego (Południe i Północ) na budowę mieszkań dla warszawiaków. Jest to 45 mln zł przekazanych jeszcze w tym roku na inwestycje przy ulicy Stalowej, Radzymińskiej, Banacha i Korzona. Powstanie ponad 460 mieszkań.

Przypomnijmy też, że w ramach programu Mieszkania 2030, ogłoszonego 1 grudnia, władze stolicy planują powiększenie miejskiego zasobu o 15 tys. mieszkań. Nowa polityka mieszkaniowa będzie tworzona wraz z warszawiakami.

- Chcemy, żeby do 2030 r. zasób miejskich mieszkań zwiększył się do ponad 100 tysięcy. W tym celu dostarczymy 15 tys. nowych lokali – zapowiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Nowa polityka mieszkaniowa to nie tylko wzrost liczby mieszkań. Polityce mieszkaniowej zostanie podporządkowane planowanie przestrzenne, zarządzanie miejskim zasobem nieruchomości i realizacja inwestycji infrastrukturalnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.