Warszawa na mieszkania przeznaczy w 2017 r. ćwierć miliarda złotych

• W uchwalonym 15 grudnia budżecie Warszawy na 2017 rok na program mieszkaniowy zapisano 246,3 mln zł.
• W tym m.in. 49,3 mln zł na modernizacje i przyłączenie budynków do centralnego ogrzewania, 88 mln zł na remonty mieszkań, 62,5 mln zł na budownictwo prowadzone przez dzielnice oraz 46 mln zł na inwestycje mieszkaniowe TBS.
Warszawa na mieszkania przeznaczy w 2017 r. ćwierć miliarda złotych
Podpisanie umów przez stołeczny ratusz z TBS Północ. (fot. UM Warszawa)

W budżecie miasta na 2017 rok władze Warszawy zaplanowały przekazanie Towarzystwom Budownictwa Społecznego 46 mln zł. Część pójdzie na budowę nowych budynków - łącznie przybędzie 431 miejskich mieszkań.

Środki będą też przeznaczone na kompleksową modernizację budynków. Łącznie miasto planuje remont 131 mieszkań oraz dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych.

To nie koniec – w ostatnich dniach stołeczny ratusz podpisał umowy z dwoma Towarzystwami Budownictwa Społecznego (Południe i Północ) na budowę mieszkań dla warszawiaków. Jest to 45 mln zł przekazanych jeszcze w tym roku na inwestycje przy ulicy Stalowej, Radzymińskiej, Banacha i Korzona. Powstanie ponad 460 mieszkań.

Budżet Warszawy 2017 na miejskie mieszkania. (fot. UM Warszawa)
Budżet Warszawy 2017 na miejskie mieszkania. (fot. UM Warszawa)

Przypomnijmy też, że w ramach programu Mieszkania 2030, ogłoszonego 1 grudnia, władze stolicy planują powiększenie miejskiego zasobu o 15 tys. mieszkań. Nowa polityka mieszkaniowa będzie tworzona wraz z warszawiakami.

- Chcemy, żeby do 2030 r. zasób miejskich mieszkań zwiększył się do ponad 100 tysięcy. W tym celu dostarczymy 15 tys. nowych lokali – zapowiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Nowa polityka mieszkaniowa to nie tylko wzrost liczby mieszkań. Polityce mieszkaniowej zostanie podporządkowane planowanie przestrzenne, zarządzanie miejskim zasobem nieruchomości i realizacja inwestycji infrastrukturalnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE