PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa na plaży

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    21 marca 2011 - 07:40
Warszawa na plaży

Sześć kilometrów do wylegiwania się. Ciąg plaż od mostu Łazienkowskiego aż do Gdańskiego – tak wkrótce ma wyglądać prawy brzeg Wisły. Ale o pływaniu w rzece można zapomnieć.
Miejscy urzędnicy liczą, że w tym roku spacerowicze będą mogli korzystać z plażowego deptaka – informuje „Życie Warszawy”.

W ramach corocznych prac nad udrożnieniem koryta Wisły wycięto lasy łęgowe na ok. sześciokilometrowym odcinku od mostu Łazienkowskiego do mostu Gdańskiego. Choć na razie widać tylko gołe pniaki, błoto i kałuże (śmieci już posprzątano), to za kilka tygodni, po posianiu trawy, wiślany brzeg ma zachęcać do spacerów.

Nie wiadomo jeszcze, czy dowożony będzie piasek. Najpierw urzędnicy chcą przeczekać roztopową falę wezbraniową, której spodziewają się w kwietniu, a decyzję podjąć później. W zeszłym roku kilka tygodni po stworzeniu plaż wysoka woda większość nawiezionego piasku zabrała ze sobą, a zamiast pięknych miejsc do opalania został teren przypominający wysuszone bagno.

Działać też będą trzy plaże miejskie: na Saskiej Kępie (przy ul. Krynicznej), przy zoo oraz w pobliżu mostu Poniatowskiego (w ubiegłym sezonie można tu było m.in. wypożyczyć leżaki czy skorzystać z wielkiego grilla).

Niestety, podobnie jak w zeszłym roku, w Wiśle wciąż będzie obowiązywał zakaz kąpieli – ubolewa „Życie Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.