PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Nowy szef ZDM przedstawia plan działania

  • PAP    17 czerwca 2015 - 13:36
Warszawa: Nowy szef ZDM przedstawia plan działania

Nowy szef ZDM mówił, że priorytetem, jeśli chodzi o duże inwestycje, jest dokończenie remontu Mostu Łazienkowskiego (fot. zdm.waw.pl)

Nowy szef Zarządu Dróg Miejskich, pełnomocnik ds. rowerowych Łukasz Puchalski przedstawił priorytety swojej działalności. Są wśród nich: upłynnienie ruchu w centrum miasta, lepsza komunikacja z mieszkańcami, porządkowanie przestrzeni publicznej.
Miasto powinno być przyjazne dla wszystkich, również dla kierowców - zadeklarował.

Puchalski zastąpił Grażynę Lendzion, która odeszła ze stanowiska po rozmowie z prezydent stolicy Hanną Gronkiewicz-Waltz. Jednym z powodów odejścia - jak mówił wiceprezydent Jarosław Jóźwiak - "brak właściwego kontaktu zewnętrznego jednostki z mieszkańcami i ostatnia sprawa budżetu partycypacyjnego". Ponad 400 projektów do budżetu partycypacyjnego na 2016 r. zostało ocenionych negatywnie.

Nowy szef ZDM stawia na kontakt z mieszkańcami

Puchalski zapowiedział, że będzie promował budżet obywatelski, ponieważ jest głosem mieszkańców; oznacza także dodatkowe środki dla ZDM, bo fundusze w ramach tego budżetu pochodzą z dzielnic.

Obiecał, że w ramach poprawiania kontaktów z mieszkańcami, regularnie będzie dyżurował oraz uruchomi profile ZDM w portalach społecznościowych.

Nowy szef ZDM mówił, że priorytetem, jeśli chodzi o duże inwestycje, jest dokończenie remontu Mostu Łazienkowskiego. Obecny na konferencji wiceprezydent Jacek Wojciechowicz powtórzył, że miasto chce uzyskać przejezdność przeprawy do końca października tego roku.

Na warszawskich ulicach jest co zmieniać

Puchalski ocenił też, że miasto, jego ulice i chodniki można dostosować zarówno do potrzeb pieszych, jak i rowerzystów - w niektórych miejscach zwężając pasy ruchu dla kierowców, w niektórych zmieniając układ miejsc parkowania.

Jako przykład ulicy, na której należałoby dokonać zmian, podał al. Jana Pawła II. Podczas krótkiego spaceru z dziennikarzami Puchalski powiedział, że ta ulica to przykład arterii, która wymaga poprawy, bo nie jest przyjazna ani dla pieszych, ani dla rowerzystów.

Zaznaczył także, że priorytetem Warszawy jest i będzie zapewnienie lepszego dojazdu mieszkańcom co centrum komunikacją publiczną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.