Warszawa odnowiła 1500 miejskich ławek

1,1 tys. odmalowanych, 300 naprawionych i 95 nowych. Warszawa odnowiła 1500 z 2700 miejskich ławek.
Warszawa odnowiła 1500 miejskich ławek
Remont przeszły wszystkie ławki z Traktu Królewskiego. Fot. Zarząd Oczyszczania Miasta

Stołeczny Zarząd Oczyszczania Miasta podkreśla, że czuwa nad stanem ławek monitorując ich stan techniczny oraz estetyczny. Są one systematycznie naprawiane i malowane. Odnowiono już ławki ustawione m.in. w al. Solidarności, przy ul. Rodowicza „Anody”, Wąwozowej, Stryjeńskich oraz w parku Skaryszewskim, Ujazdowskim, Praskim, Polu Mokotowskim, Fosa i Stoki Cytadeli.

228 tys. na odnowienie warszawskich ławek

Wakacyjny lifting przeszło też 20 żeliwno-drewnianych ławek ustawionych na Nowym Świecie. By spacerowanie po najpopularniejszym deptaku w stolicy było jeszcze przyjemniejsze, odnowiono wysłużone ławki na odcinku od ronda de Gaulle'a do ul. Świętokrzyskiej. Żeliwne i stalowe elementy oczyszczono ze starej farby a drewniane siedziska oszlifowano. Na tak przygotowane powierzchnie nałożono zabezpieczenia antykorozyjne oraz, w przypadku drewna, środek grzybobójczy. Na koniec ławki pomalowano. To dopełnienie remontu ławek, który odbył się w ub. r. Wówczas odświeżono 162 szt. ustawione wzdłuż Al. Ujazdowskich i Krakowskiego Przedmieścia.

A 80 nowych ławek ustawiono w miejscach wskazanych przez mieszkańców. Najwięcej przy ul. Targowej – 12 szt., w al. KEN – 10 szt. i w al. Zjednoczenia – 8 szt. Kolejnych 15 ustawionych zostanie jesienią na terenie Bemowa.

Koszt remontów i zakupu ławek to ok. 228 tys. zł. Zarząd Oczyszczania Miasta ma pod swoją opieką ok. 2,7 tys. ławek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE