PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa odnowiła 1500 miejskich ławek

  • bad    11 sierpnia 2015 - 17:09
Warszawa odnowiła 1500 miejskich ławek
Remont przeszły wszystkie ławki z Traktu Królewskiego. Fot. Zarząd Oczyszczania Miasta

1,1 tys. odmalowanych, 300 naprawionych i 95 nowych. Warszawa odnowiła 1500 z 2700 miejskich ławek.
Stołeczny Zarząd Oczyszczania Miasta podkreśla, że czuwa nad stanem ławek monitorując ich stan techniczny oraz estetyczny. Są one systematycznie naprawiane i malowane. Odnowiono już ławki ustawione m.in. w al. Solidarności, przy ul. Rodowicza „Anody”, Wąwozowej, Stryjeńskich oraz w parku Skaryszewskim, Ujazdowskim, Praskim, Polu Mokotowskim, Fosa i Stoki Cytadeli.

228 tys. na odnowienie warszawskich ławek

Wakacyjny lifting przeszło też 20 żeliwno-drewnianych ławek ustawionych na Nowym Świecie. By spacerowanie po najpopularniejszym deptaku w stolicy było jeszcze przyjemniejsze, odnowiono wysłużone ławki na odcinku od ronda de Gaulle'a do ul. Świętokrzyskiej. Żeliwne i stalowe elementy oczyszczono ze starej farby a drewniane siedziska oszlifowano. Na tak przygotowane powierzchnie nałożono zabezpieczenia antykorozyjne oraz, w przypadku drewna, środek grzybobójczy. Na koniec ławki pomalowano. To dopełnienie remontu ławek, który odbył się w ub. r. Wówczas odświeżono 162 szt. ustawione wzdłuż Al. Ujazdowskich i Krakowskiego Przedmieścia.

A 80 nowych ławek ustawiono w miejscach wskazanych przez mieszkańców. Najwięcej przy ul. Targowej – 12 szt., w al. KEN – 10 szt. i w al. Zjednoczenia – 8 szt. Kolejnych 15 ustawionych zostanie jesienią na terenie Bemowa.

Koszt remontów i zakupu ławek to ok. 228 tys. zł. Zarząd Oczyszczania Miasta ma pod swoją opieką ok. 2,7 tys. ławek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.