PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: przetarg na 100 autobusów do powtórki

  • bad/PAP    14 sierpnia 2015 - 17:30
Warszawa: przetarg na 100 autobusów do powtórki
Oferty na obsługę komunikacyjną Warszawy 100 nowymi autobusami zostaną ponownie ocenione. Fot. ZTM Warszawa

Krajowa Izba Odwoławcza uznała odwołanie złożone przez jednego z oferentów przetargu na obsługę komunikacyjną Warszawy 100 nowymi autobusami. W efekcie oferty zostaną ponownie ocenione.
Przetarg dotyczy dostarczenia 50 krótkich (ok. 9-metrowych) autobusów i 50 długich, przegubowych pojazdów o długości minimum 18 metrów. W lipcu Zarząd Transportu Miejskiego uznał, że najkorzystniejszą ofertę w przetargu na oba typy pojazdów złożyła firma Mobilis.

Rażąco niska cena zaproponowana w przetargu

Oferty złożyły też dwa inne podmioty - konsorcjum Europa Express City i Raf Trans oraz Michalczewski. Ten ostatni złożył do KIO odwołanie od wyniku przetargu. Dotyczyło ono rażąco niskiej ceny zaproponowanej przez pozostałe spółki biorące udział w przetargu.

Europa Express City swe usługi wyceniła odpowiednio na 6,97 zł i 8,97 zł za wozokilometr (jednostka obliczeniowa równa jednemu kilometrowi drogi wykonanej przez środki transportu w danym czasie) krótkimi i długimi pojazdami. Spółka Michalczewski na 7,77 zł i 10,58 zł za wozokilometr. Mobilis przewozy autobusami krótkimi wycenił na 6,77 zł za wozokilometr, a przegubowymi na 8,29 zł.

Firma Michalczewski miała również przekonywać, że konsorcjum Europa Express City i Raf Trans nie spełniło jednego z warunków przystąpienia do przetargu, zgodnie z którym przewoźnik w ostatnich trzech latach przed rozpoczęciem postępowania powinien wykonać nie mniej niż 2 mln wozokilometrów rocznie.

KIO uznała odwołanie, co oznacza, że oferty złożone w przetargu muszą być ponownie ocenione. W tym celu ZTM powoła niezależnego biegłego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.