PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa robi porządek z tramwajami

  • PAP    7 marca 2011 - 18:41

W najbliższą sobotę zmienią się rozkłady jazdy wszystkich linii tramwajowych. Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada, że tramwaje będą punktualniejsze, a w dni powszednie będzie ich więcej. Na dwa tygodnie znikną one jednak z ulic Puławskiej i Marszałkowskiej.
Jak poinformował w poniedziałek ZTM, rozkłady jazdy tramwajów zostaną dopasowane do warunków panujących na stołecznych drogach. Poprawić ma się koordynacja między liniami na głównych ciągach komunikacyjnych - tramwaje mają odjeżdżać z przystanków regularniej, a kursy mają być rozłożone bardziej równomiernie, dzięki czemu powinien skrócić się czas oczekiwania na przystankach.

Skorygowany ma zostać też określony w rozkładach czas przejazdu między poszczególnymi przystankami. Tam, gdzie wyliczono go jako zbyt długi, będzie skrócony, a tam, gdzie motorniczy mają za mało czasu na przejazd - wydłużony. Dzięki takiemu zabiegowi tramwaje mają jeździć punktualniej.

Od soboty, przez dwa tygodnie, tramwaje nie będą jednak jeździć ulicami Puławską i Marszałkowską - na odcinku od ul. Woronicza do pl. Zbawiciela. Powodem jest remont torowiska.

Od 12 marca (od godz. 0.20) do 2 kwietnia (do godz. 3.00) jeżdżące tamtędy tramwaje będą kursować trasami zastępczymi. Tramwaje linii 4 z ul. Marszałkowskiej skręcą w ul. Nowowiejską, a dalej pojadą ulicą Filtrową, przez pl. Narutowicza i ul. Grójecką do pętli przy ul. Banacha. Trasą tą pojadą takżetramwaje oznaczone numerem 18, ale te dojadą tylko do pl. Narutowicza.

Z kolei tramwaje linii 10, jadące z pętli "Osiedle Górczewska", będą kursować ulicami Wołoską, Woronicza i Puławską - do pętli przy Wyścigach. Kursowanie linii 14 zostanie zawieszone.

Na czas tych zmian pojawi się dodatkowa linia tramwajowa, oznaczona numerem 74. Tramwaje pojadą od pętli "Służewiec" ulicami Marynarską, Wołoską, Woronicza i Puławską - do pętli "Wyścigi". Będą kursować w godzinach szczytu z częstotliwością co pięć minut, a poza szczytem - co siedem minut.

Także co pięć minut będą w godzinach szczytu jeździć autobusy zastępczej linii Z-1.Będzie można nimi dojechać od stacji metra Wilanowska do pl. Konstytucji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Warszawiak, 2011-03-08 10:14:37

    Będą punktualniejsze?, o ile będą punktualniejsze, może o 15%. Zapewniam wszystkich naiwnych, że punktualność to nie jest najsilniejsza strona TW. TW za dwa tygodnie będzie tłumaczyło, że brak punktualności jest winą tego, tego, tamtego tylko nie TW. Ciekawe ile ktoś i kto zgarnie kasy za nowy ro...zkład jazdy? Bo musicie Państwo wiedzieć, że wszystkie zmiany rozkładów jazdy, nie dokonuje się za darmo, te zmiany dotyczące kursowania linii po trasach, godziny kursowania, są płatne. Kto zwija za ten przekręt kasiorę?  rozwiń