PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa, rowery miejskie: Rusza kolejny sezon Veturilo

  • PAP/EM    24 lutego 2017 - 16:03
Warszawa, rowery miejskie: Rusza kolejny sezon Veturilo
(fot. facebook.com/VeturiloWarszawa)

Dziesięć stacji z rowerami elektrycznymi, sześć z rowerami dla dzieci, 45 tandemów i nowe terminale. W sumie 316 stacji i ponad 4,6 tys. rowerów - tak będzie wyglądał nowy system miejskich rowerów Veturilo, który wystartuje już 1 marca.
Rok 2017 będzie już szóstym sezonem miejskich rowerów w stolicy. W sierpniu ub. roku miasto zdecydowało, że przez kolejne cztery lata, do końca 2020 r., miejskimi rowerami będzie zajmował się dotychczasowy operator - firma Nextbike Polska. Była jedynym oferentem, który zgłosił się w przetargu.

W tym roku jedną z najciekawszych nowości będzie wprowadzenie do systemu 100 rowerów elektrycznych. Będzie można je wypożyczać od 1 czerwca z dziesięciu stacji w rejonie skarpy wiślanej. Ponadto do dyspozycji będzie 60 rowerów dla dzieci, 45 tandemów.

Zmodernizowane rowery będą miały wyższą i wygodniejszą kierownicę, obrotowy dzwonek wsuwany na kierownicę, przedni bagażnik i szerokie, nieprzemakalne siodełko. Na każdym z jednośladów znajdzie się kod QR, który umożliwi wypożyczenie go przez aplikację mobilną.

Będzie można oczywiście wypożyczyć rower tradycyjnie - korzystając z terminalów. Od tego roku będą miały kolorowe wyświetlacze z ekranem dotykowym, pozwolą także na dokonywanie płatności zbliżeniowo. Przy terminalach znajdą się również pompki rowerowe. Każdy stojak będzie miał diodę, sygnalizującą czy dany rower jest sprawny i można go wypożyczyć.

W ubiegłym sezonie - podaje miasto - rowery były wypożyczane 1 mln 866 tys. razy, a do grona użytkowników dołączyło ponad 70 tys. osób. Łącznie od startu systemu w sierpniu 2012 r. miejskie rowery wypożyczano ponad 7,9 mln razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 445 tys. użytkowników.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.