Warszawa rozwija system odbioru odpadów komunalnych

• W czwartek, 12 maja, rusza cykl spotkań z ekspertami projektującymi nowy regulamin utrzymania czystości i porządku w Warszawie.
• Spotkania dotyczące m.in. zmiany systemu selektywnej zbiórki oraz częstotliwości odbierania odpadów komunalnych odbędą się w każdej dzielnicy.
Warszawa rozwija system odbioru odpadów komunalnych
Spotkania dotyczące m.in. zmiany systemu selektywnej zbiórki oraz częstotliwości odbierania odpadów komunalnych odbędą się w każdej dzielnicy (fot. pixabay)

Rozmowy będą dotyczyły m.in. proponowanej zmiany sposobu zbiórki papieru w Warszawie, możliwości wprowadzenia dodatkowych usług dla mieszkańców, w tym usługi transportu odpadów zielonych w okresie od grudnia do marca oraz usługi odbioru odpadów wielkogabarytowych bezpośrednio z nieruchomości.

- Po dwóch latach funkcjonowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi, nadszedł czas, aby go udoskonalić. Wsłuchując się w uwagi i propozycje zgłaszane przez mieszkańców, widzimy, że nasze społeczeństwo jest dojrzalsze w zakresie świadomości ekologicznej i samo dostrzega potrzebę rozwoju sytemu - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. - Musimy również mieć na uwadze konieczność osiągnięcia wymaganych prawem unijnym poziomów odzysku, w tym w szczególności recyklingu - dodaje.

Spotkania odbędą  się w każdej dzielnicy, w godz. 18.00-20.00 – informacja szczegółowa w załączeniu.Więcej informacji na stronie www.czysta.um.warszawa.pl

Systemu odbioru odpadów komunalnych w stolicy funkcjonuje od dnia 1 sierpnia 2014 r. na terenie całej Warszawy. Z terenów poszczególnych dzielnic odpady komunalne odbierane są przez trzech operatorów. Łączna wysokość wydatków związanych z systemem gospodarki odpadami komunalnymi w okresie od 1 sierpnia 2014 do 31 stycznia 2016 r. funkcjonowania systemu wyniosła 440,7 mln zł, w tym na usługi związane z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych wydano ponad 436 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do w.potega@neostrada.pl: Tak jest i do tego zbiórka bio i powinna być poprawa...

Bruno , 2016-05-13 07:08:55 odpowiedz

Dobra wskazówka. Pan Prezydent Michał Olszewski wczoraj podczas debaty nad strategią rozwoju Warszawy poparł moją sugestię wprowadzania Warszawy w ,,gospodarowanie w obiegu zamkniętym". Gospodarka odpadami powinna być częścią ekologicznej gospodarki w ogóle. Rzeczywiście doświadczenia miasta Na...kło są warte naśladowania. W zasadzie nie mają konkurencji. Potrzebne są Punkty Selekcyjnej Zbiórki Odpadów Komunalnej przyjmujące ok. 10 frakcji i wspomagające mieszkańców jeszcze nie segregujących należycie w domach, jak najbliżej bloków mieszkalnych, aby nie mieszać i nie wozić zmieszanych odpadów. Trochę łatwiej rozwiązać problem w gospodarstwach domków jednorodzinnych kooperujących z PSZOK. Trzeba w przyszłości zrezygnować z władztwa gmin nad śmieciami, zgodnie z Konstytucja RP. Śmieci są własnością mieszkańców, nie gmin. Gminy jedynie wspomagają mieszkańców w gospodarowaniu odpadami i monitorują proces gospodarowania, ewentualnie ingerując w nieprawidłowości. To wystarczy. rozwiń

w.potega@neostrada.pl, 2016-05-12 10:01:23 odpowiedz

Jeśli Warszawa chce się czegoś nauczyć to niech jedzie po nauki do Nakła - portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/naklo-czyli-wzor-do-nasladowania,55172_1.html

Wzór do naśladowania, 2016-05-12 08:52:01 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE