PARTNER PORTALU
 • BGK

Warszawa: tramwaje nie będą jeździć ul. Wołoską

 • PAP    23 lutego 2015 - 19:03
Warszawa: tramwaje nie będą jeździć ul. Wołoską
fot.sxc.hu

Od 28 lutego do końca czerwca tramwaje nie będą jeździć ul. Wołoską. Tramwaje pojadą objazdami, na ulice wyjadą autobusy linii zastępczych. Powodem wprowadzenia zmian są prace przy przebudowie ul. Wołoskiej - poinformował w poniedziałek stołeczny ZTM.
Tramwaje nie będą kursowały od ul. Woronicza do pętli Kielecka. Zmiany zaczną obowiązywać od soboty, 28 lutego, od początku kursowania tramwajów. Zmienione zostaną trasy dwóch linii tramwajowych: 17 i 41.

Linia 17 będzie kursowała ul. Puławską, a trasa linii 41 zostanie skrócona i będzie dojeżdżała tylko do pętli Kielecka. Ponadto nie będzie kursować linii 37. Na al. Jana Pawła II zastępuje ją linia 11, uruchomiona już 14 lutego.

Uruchomienie dwóch linii autobusowych ma ułatwić mieszkańcom Warszawy poruszanie się po tej części miasta.

Linia Z-1 z Metra Wilanowska do Metra Pole Mokotowskie będzie kursowała na trasie: Metro Wilanowska-al. Wilanowska-Wołoska-Boboli-Rakowiecka (powrót ul. Batorego)-Metro Pole Mokotowskie.

Druga z linii zastępczych, Z-2, będzie miała za zadanie dowozić pracowników zagłębia biurowego do stacji metra Wilanowska. Rano, czyli w godz. 7-10 linia będzie dowoziła pasażerów z Metra Wilanowska (trasa: al. Wilanowska-Wołoska-Konstruktorska-Postępu) do przystanku Stolbud przy ul. Postępu. Po południu, czyli w godz. 15-19, będzie zabierała pasażerów z przystanku Konstruktorska przy ul. Konstruktorskiej i dowoziła ich do stacji metra Wilanowska (trasa: Konstruktorska-Postępu-Domaniewska-Wołoska-al. Wilanowska).

Autobusy obsługujące linie Z-1 i Z-2 będą pochodziły m.in. z linii 460 i E-4, które zostaną zlikwidowane. Pojazdy, które pierwotnie miały obsługiwać linie Z-1 i Z-2, po pożarze Mostu Łazienkowskiego zostały skierowane na trasy objazdowe w związku z zamknięciem przeprawy.

Żeby usprawnić przejazd linii autobusowych al. Wilanowską, zostanie tam uruchomiony buspas. Będzie funkcjonował w jednym kierunku, czyli w kierunku ul. Wołoskiej i będzie obowiązywał w godz. 7-10 i 15-19.

W poniedziałek wieczorem rozpoczną się pierwsze prace budowlane na ul. Wołoskiej. Od godz. 21 zwężone zostanie skrzyżowanie ulic Racławickiej, Wołoskiej i Odyńca. Na ul. Odyńca będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy - w stronę ul. Puławskiej.

Jezdnia ul. Wołoskiej prowadząca w kierunku ul. Batorego, za skrzyżowaniem z ul. Odyńca na długości kilkudziesięciu metrów (do ul. Racławickiej), zostanie zwężona do jednego pasa ruchu. Jezdnia ul. Racławickiej prowadząca w kierunku ul. Żwirki i Wigury będzie zamknięta do ul. Maratońskiej. Na tym odcinku kierowcy będą jeździli w obydwu kierunkach jezdnią prowadzącą w stronę ul. Wołoskiej (będzie tu po jednym pasie w każdym kierunku).

Na dużą zmianę muszą się przygotować kierowcy jeżdżący ul. Odyńca - pomiędzy ul. Wołoską i ul. Baboszewską stanie się jednokierunkowa; można będzie jechać tylko w kierunku zachodnim, czyli w stronę ul. Puławskiej. Objazd w przeciwnym kierunku zostanie poprowadzony ul. Woronicza. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do maja, potem drogowcy rozpoczną przebudowę południowej strony skrzyżowania, a ruch drogowy przełożą na nowe jezdnie po północnej stronie.

Utrudnienia związane są z przebudową ul. Wołoskiej. Na odcinku od ul. Wiktorskiej do ul. Bagażowej zbudowana zostanie druga jezdnia. Przebudowane zostaną także skrzyżowania z ulicami Woronicza oraz Racławicką i Odyńca. W ramach przebudowy mają powstać także chodniki, drogi dla rowerów oraz zatoki przystankowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.