Warszawa upiększona chryzantemami i sałatą

  • GK/zom.waw.pl
  • 27-10-2011
  • drukuj
17 tysięcy roślin posadzonych zostanie na przyulicznych kwietnikach, w wazach i parkowych rabatach. Tej jesieni Warszawę upiększą fioletowe i żółte kwiaty.
Warszawa upiększona chryzantemami i sałatą
Ta kolorystyka dominować będzie w donicach i wazach na Trakcie Królewskim i ul. Emilii Plater. Natomiast Park Ujazdowski i Ogród Saski są jeszcze bardziej kolorowe, bo są w nich chryzantemy złociste, różowe, czerwone oraz białe.

W parkach podziwiać też można ozdobną kapustę. W Ujazdowskim – biało różowo zieloną i pierzastą fioletową. Tą ostatnią obsadzony jest także Ogród Saski. Przy sprzyjającej pogodzie, czyli głównie dodatniej temperaturze, chryzantemy będą piękne przez około miesiąc do półtora.

Następne kwiaty pojawią się na stołecznych kwietnikach wiosną i będą to krokusy, tulipany, szafirki i narcyzy. Wiosną wyrośnie ich ponad 200 tysięcy. Sadzenie cebul tych kwiatów rozpocznie się na początku listopada.

Kompleksowy koszt jesiennego obsadzenia wraz z pielęgnacją kwiatów to 245 tys. zł. W sumie w 2011 r., od wiosny do jesieni, Warszawę zdobiło około miliona kwiatów. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE