PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa upiększona chryzantemami i sałatą

  • GK/zom.waw.pl    27 października 2011 - 09:30
Warszawa upiększona chryzantemami i sałatą

17 tysięcy roślin posadzonych zostanie na przyulicznych kwietnikach, w wazach i parkowych rabatach. Tej jesieni Warszawę upiększą fioletowe i żółte kwiaty.
Ta kolorystyka dominować będzie w donicach i wazach na Trakcie Królewskim i ul. Emilii Plater. Natomiast Park Ujazdowski i Ogród Saski są jeszcze bardziej kolorowe, bo są w nich chryzantemy złociste, różowe, czerwone oraz białe.

W parkach podziwiać też można ozdobną kapustę. W Ujazdowskim – biało różowo zieloną i pierzastą fioletową. Tą ostatnią obsadzony jest także Ogród Saski. Przy sprzyjającej pogodzie, czyli głównie dodatniej temperaturze, chryzantemy będą piękne przez około miesiąc do półtora.

Następne kwiaty pojawią się na stołecznych kwietnikach wiosną i będą to krokusy, tulipany, szafirki i narcyzy. Wiosną wyrośnie ich ponad 200 tysięcy. Sadzenie cebul tych kwiatów rozpocznie się na początku listopada.

Kompleksowy koszt jesiennego obsadzenia wraz z pielęgnacją kwiatów to 245 tys. zł. W sumie w 2011 r., od wiosny do jesieni, Warszawę zdobiło około miliona kwiatów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.