PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa z Wiedniem na tramwajowo

  • AZA    12 października 2010 - 16:26

Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego i Wiener Linien podpisały list intencyjny o współpracy. Podobny dokument ma być podpisany z komunikacją miejską w Turynie.
Dzięki międzynarodowej współpracy ZTM, kolejni młodzi pracownicy stołecznego organizatora transportu już niebawem będą mogli zdobywać wiedzę i doświadczenia, podpatrując komunikację miejską w europejskich metropoliach. Staże w Wiedniu i Turynie umożliwi projekt „Nowa kultura mobilności w Warszawie”, o którego realizację w ramach programu Leonardo da Vinci będzie ubiegał się ZTM.
Zacieśnianiu współpracy z zagranicznymi partnerami sprzyja członkostwo dyrektora ZTM Leszka Ruty w zarządzie Europejskiego Stowarzyszenia Metropolitarnych Zarządów Transportu (EMTA).

Pracownicy ZTM na czas stażu zostaną „zatrudnieni” przez Wiener Linien oraz Agenzia Mobilita Metropolitana Torino, organizatorów komunikacji - odpowiednio - w Wiedniu i Turynie. Do każdego z miast trafi sześciu stażystów. Głównym celem wyjazdów będzie zdobycie wiedzy i umiejętności związanych z organizacją i funkcjonowaniem systemów transportu miejskiego.

Chodzi m.in. o efektywne zarządzanie komunikacją i jej wizerunkiem, wprowadzanie innowacyjnych technologii oraz edukowanie pasażerów. Ponieważ już za dwa lata Warszawa stanie się jedną z aren Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej niezwykle cenna będzie możliwość wykorzystania doświadczeń partnerów w organizacji imprez masowych – przed dwoma laty w Wiedniu rozgrywane były mecze EURO 2008, a w 2006 roku Turyn zorganizował igrzyska olimpijskie.

Staże w Wiedniu i Turynie to kolejny – po ubiegłorocznym stażu pracowników ZTM w berlińskim przedsiębiorstwie transportowym BVG – projekt, przewidziany do realizacji w ramach unijnego programu Leonardo da Vinci. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.