PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa zdała egzamin

  • PAP    9 czerwca 2012 - 15:00
Warszawa zdała egzamin

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapewniła, że w piątek, w dniu inauguracyjnego meczu Euro w Warszawie „wszystko zagrało”.
Policja interweniowała tylko 4 razy, a pogotowie medyczne udzieliło pomocy 79 osobom w Strefie Kibica.

„W piątek warszawska strefa kibica pękała w szwach” – zaznaczyła Gronkiewicz-Waltz podczas konferencji prasowej w sobotę w południe. Dodała, że przez fan zonę przewinęło się ok. 140 tys. osób.

Oceniła, że komunikacja miejska zdała egzamin; kursowały specjalne linie rozwożące kibiców po meczu, dodatkowo wiele linii dziennych i nocnych zasilono dodatkowym taborem.

Część tramwajów i metro pracowały całą noc ze zwiększoną częstotliwością. Podstawiono także na przystanek kolejowy Warszawa Stadion dodatkowe pociągi SKM oraz Kolei Mazowieckich kursujące na lotnisko oraz w kierunku Strefy Kibica.

Prezydent Warszawy dodała, że po meczu władze miasta reagowały na bieżąco, stąd z powodu dużej liczby kibiców zostało zamkniętych dla ruchu drogowego kilka ulic, m.in. Emilii Plater, Nowy Świat, Most Świętokrzyski. Wyjaśniła, że podobnie ma być we wtorek – w dniu meczu w Warszawie reprezentacji Polski i Rosji.

Gronkiewicz-Waltz zwróciła uwagę, że bardzo sprawdzili się wolontariusze, którzy m.in. udzielali pomocy w języku migowym osobom niesłyszącym oraz pomagali rodzicom odnaleźć zagubione dzieci.

„Cieszę się, że od strony organizacyjnej, komunikacyjnej i logistycznej wszystko zagrało” – mówiła prezydent Warszawy.

Rzecznik stołecznej komendy policji Maciej Karczyński podał, że policja nie odnotowała żadnych poważniejszych zakłóceń spokoju i bezpieczeństwa, a jedynie drobne incydenty.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.