PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawiacy pijcie kranówkę

  • AW    12 listopada 2015 - 10:38
Warszawiacy pijcie kranówkę
Picie wody z kranu jest możliwe dzięki zmodernizowaniu wszystkich zakładów wodociągowych MPWiK (fot.fotolia)

W całej Warszawie woda z kranu nadaje się do bezpośredniego picia. W szkołach ustawiane są źródełka służące udostępnianiu do picia wody bezpośrednio z miejskiego wodociągu. Do spożywania "kranówki" będzie zachęcał też Szpital Praski.
Jak podaje stołeczny ratusz, po dokonaniu szeregu badań potwierdzających dobrą jakość wody i jej zdatność do bezpośredniego spożycia, Szpital Praski umożliwi pacjentom spożywanie wody z kranu.

Woda z kranu jest smaczna i nadaje się do bezpośredniego picia

W Warszawie w ostatnim czasie otwarta została instalacja ozonowania pośredniego i filtrów węglowych w Stacji Uzdatniania Wody „Praga”. Efektem tej inwestycji jest polepszenie jakości wody dla mieszkańców blisko 1/3 powierzchni Warszawy, pozostających w strefie zasilania tego wodociągu (tj. Wawra, Rembertowa, Pragi-Południe, Wilanowa, części Pragi-Północ, Targówka oraz rejonów Mokotowa i Śródmieścia położonych poniżej Skarpy Wiślanej).

Picie wody z kranu jest możliwe dzięki zmodernizowaniu wszystkich zakładów wodociągowych MPWiK.

- Pozwoli to w ciągu najbliższych miesięcy całkowicie wyeliminować chlor jako środek używany do dezynfekcji, natomiast dwutlenek chloru jest systematycznie ograniczany (nawet o połowę). Obecnie priorytetem MPWiK pozostaje systematyczna rozbudowa i modernizacja układu dystrybucji, w celu zaspokojenia oczekiwań mieszkańców stołecznej aglomeracji w zakresie dostępności oferowanych usług - informuje biuro prasowe UM st. Warszawy.

Źródełka w szkole

Magistrat zachęcamy również dzieci i młodzież do picia wody, poprzez kampanię „Wiem, co jem”. Od kwietnia br. montowane są w szkołach źródełka służące udostępnianiu do picia wody bezpośrednio z miejskiego wodociągu. Chęć montażu zadeklarowało ponad 140 szkół, a w ok. 88 z nich źródełka już zostały zainstalowane. W kolejnych szkołach trwają instalacje oraz przygotowania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.