PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawiacy piszą skargi po wyborach

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    20 września 2011 - 12:10
Warszawiacy piszą skargi po wyborach

Do prezydent Warszawy mieszkańcy piszą najczęściej o problemach z urzędnikami od spraw lokalowych, strażnikami miejskimi i ZTM.
Najczęściej warszawiacy skarżyli się na brak odpowiedzi od urzędnika, na złe zachowanie czy niewłaściwe funkcjonowanie samorządowej jednostki, np. straży miejskiej, Zarządu Transportu Miejskiego czy Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami – pisze „Życie Warszawy”.

Najbardziej obszerne jest spektrum skarg w tematach mieszkaniowych – od tych na brak przydziału lokalu komunalnego, przez brak zgody na wykup, po tzw. ogólny atak na urzędnika. Rekordzista wysłał blisko 50 skarg w tej samej sprawie. Do ratusza wpływa ich średnio tysiąc w ciągu roku.

Częściej piszą po wyborach, gdy zmienia się władza.

Na przykład w 2006 r. wpłynęły 1544 skargi, w 2007 – 1314, w 2010 już „tylko” 1158. A w tym roku dotąd 910 – z czego na razie tylko 67 odpowiedzi było pozytywnych, 414 – negatywnych, 76 – informacyjnych, a reszta jest jeszcze bez odzewu.

Dla porównania, wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski odnotował w ubiegłym roku napływ 743 pism od niezadowolonych mieszkańców. W tym roku ma ich 223.
Najwięcej pretensji dotyczy pracy samorządów, burmistrzów, prezydentów i rad gmin – informuje „Życie Warszawy”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.