Warszawska spółdzielnia z milionowymi długami

  • AW/wyborcza.biz
  • 09-01-2015
  • drukuj
Kilkanaście milionów złotych długów i bloki zbudowane z rażącym naruszeniem prawa - pozostawił po sobie poprzedni zarząd Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Warszawie.

Jak pisze portal wyborcza.biz, spółdzielnia ma pięć postępowań egzekucyjnych na prawie 8 mln zł, bo od miesięcy nie były płacone bieżące faktury za energię elektryczną, wodę, centralne ogrzewanie, ochronę, sprzątanie. Rachunki bankowe spółdzielni są zablokowane.

Poprzedni zarząd doprowadził do tego, że jedna z największych i potencjalnie bogatych spółdzielni mieszkaniowych w Warszawie stała się finansową wydmuszką. Niemal siłą pod koniec ubiegłego roku doszło do zmiany władz spółdzielni, ale zniknęła część dokumentacji.

Za poprzednich władz spółdzielnia z rażącym naruszeniem prawa zbudowała dwa apartamentowce na Mokotowie. Pod koniec listopada powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nakazał ich rozbiórkę - pisze dziennik.

Finansową klapą okazała się też budowa bloku przy Grzybowskiej 6/10. Inwestycja została przerwana, a spółdzielnia nie ma pieniędzy, by wypłacić wkład budowlany tym, którzy chcieli w nowym domu zamieszkać.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE