PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawski przetarg śmieciowy - firmy skarżą KIO

  • pt    18 sierpnia 2014 - 06:31
Warszawski przetarg śmieciowy - firmy skarżą KIO

Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o rozpatrzeniu skargi złożonej przez firmy BYŚ i Remondis, które przegrały w przetargu o odbiór śmieci w stolicy. Zarzucają one Krajowej Izbie Odwoławczej wybiórcze potraktowanie opinii biegłego, który stwierdził, iż Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania wykonując zamówione usługi, będzie ponosiło straty.
Sąd wystąpił z wnioskiem do warszawskiej prokuratury, aby w ciągu trzech dni przekazała mu ustalenia w postępowaniu o finansowych przepływach między MPO a bankiem PKO BP.

Zlecił też ekspertom ze Szkoły Głównej Handlowej wykonanie ekspertyzy, czy Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w swojej ofercie w przetargu na wywożenie śmieci nie zastosowało rażąco niskiej ceny - pisze Dziennika Gazeta Prawna.

Czytaj: Rozprawa dotycząca przetargu na odbiór śmieci w Warszawie odroczona

Nawet jednak gdy sąd uzna skargę w całości za zasadną, nie zmieni to obecnego wyniku na odbiór i zagospodarowanie śmieci w Warszawie.

Czytaj: Zmiany w gospodarce odpadami idą w dobrą stronę

Mimo to spółkom zależy na wygranej ze względu na możliwość zasądzenia im wysokiego odszkodowania, które według prognoz może sięgać nawet kilku milionów złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.