Warszawski ZDM walczy z reklamami

• Tylko w czerwcu stołeczne służby Zarządu Dróg Miejskich skontrolowały ponad 100 ulic i kilkaset nośników reklamowych.
• Zlikwidowano prawie 170 reklam szpecących miasto,
Warszawski ZDM walczy z reklamami
Reklamyi nieodebrane lub takie, których właściciela nie udało się ustalić, są niszczone (fot.zdm.waw)

Łącznie skontrolowano 344 reklamy. Usunięte zostały 174 z nich, w tym 8 nośników umieszczonych na przyczepach samochodowych oraz 5 reklam na samochodach.

Wszczęte zostały 24 postępowania administracyjne zmierzających do ukarania właścicieli nielegalnych nośników oraz wydano 14 decyzji administracyjnych nakładających kary.

Tylko w czerwcu służby przyjrzały się reklamom na ponad 50 ulicach.

Usunięte zostały 174 reklamy, w tym 8 nośników umieszczonych na przyczepach samochodowych oraz 5 reklam na samochodach (fot.zdm.waw.pl)
Usunięte zostały 174 reklamy, w tym 8 nośników umieszczonych na przyczepach samochodowych oraz 5 reklam na samochodach (fot.zdm.waw.pl)

- Kontrole, które prowadzą nasi pracownicy są bardzo często wynikiem wcześniejszych zgłoszeń mieszkańców. Jak można to zrobić? Najprostszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem jest Miejskie Centrum Kontaktu, za pośrednictwem aplikacji 19115, strony internetowej lub telefonicznie. Zachęcamy do korzystania z tej właśnie drogi – pisze w komunikacie warszawski ZDM.

Co dzieje się z nielegalnymi nośnikami, które zostały usunięte? Trafiają do magazynu ZGM, gdzie czekają na właścicieli. Zarząd kieruje do nich prośbę o odbiór, naliczając przy tym koszty usunięcia, transportu i przechowywania, które właściciel musi pokryć.

Nośniki nieodebrane lub takie, których właściciela nie udało się ustalić, są sukcesywnie utylizowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE