Warszawski ZDM walczy z reklamami

• Tylko w czerwcu stołeczne służby Zarządu Dróg Miejskich skontrolowały ponad 100 ulic i kilkaset nośników reklamowych.
• Zlikwidowano prawie 170 reklam szpecących miasto,
Warszawski ZDM walczy z reklamami
Reklamyi nieodebrane lub takie, których właściciela nie udało się ustalić, są niszczone (fot.zdm.waw)

Łącznie skontrolowano 344 reklamy. Usunięte zostały 174 z nich, w tym 8 nośników umieszczonych na przyczepach samochodowych oraz 5 reklam na samochodach.

Wszczęte zostały 24 postępowania administracyjne zmierzających do ukarania właścicieli nielegalnych nośników oraz wydano 14 decyzji administracyjnych nakładających kary.

Tylko w czerwcu służby przyjrzały się reklamom na ponad 50 ulicach.

Usunięte zostały 174 reklamy, w tym 8 nośników umieszczonych na przyczepach samochodowych oraz 5 reklam na samochodach (fot.zdm.waw.pl)
Usunięte zostały 174 reklamy, w tym 8 nośników umieszczonych na przyczepach samochodowych oraz 5 reklam na samochodach (fot.zdm.waw.pl)

- Kontrole, które prowadzą nasi pracownicy są bardzo często wynikiem wcześniejszych zgłoszeń mieszkańców. Jak można to zrobić? Najprostszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem jest Miejskie Centrum Kontaktu, za pośrednictwem aplikacji 19115, strony internetowej lub telefonicznie. Zachęcamy do korzystania z tej właśnie drogi – pisze w komunikacie warszawski ZDM.

Co dzieje się z nielegalnymi nośnikami, które zostały usunięte? Trafiają do magazynu ZGM, gdzie czekają na właścicieli. Zarząd kieruje do nich prośbę o odbiór, naliczając przy tym koszty usunięcia, transportu i przechowywania, które właściciel musi pokryć.

Nośniki nieodebrane lub takie, których właściciela nie udało się ustalić, są sukcesywnie utylizowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.